Hlavní navigace

Míra přijetí nového systému iOS 10 je lepší než ta loňská

19. 9. 2016

Sdílet

Po prvních 24 hodinách tak byl iOS 10 nainstalován na 14,5 procentu zařízení s iOS. Vyplývá to z dat Mixpanelu, jehož měřicí platforma je široce využívána vývojáři mobilních aplikací, kteří s její pomocí sledují jejich využívání a zapojení uživatelů.

Toto číslo bylo vyšší než 12,4 procenta, což je podíl, kterého se podařilo dosáhnout iOS 9 po jeho vydání v loňském roce, ale stále výrazně zaostává za iOS 7. Tato verze při svém debutu v roce 2013 posbírala podíl 29,9 % za 24 hodin.

Apple vydal iOS 10 v úterý 13. září v 10 hodin ráno pacifického času (PDT), čili v 7 hodin večer času středoevropského.

Nárůst míry přijetí iOS 10 byl nejspíše trochu ovlivněn krátkým faux pas, které způsobilo problémy některým uživatelům iPhonu, kteří si svůj nový systém stáhli v průběhu zhruba první hodiny dostupnosti.

Podobný problém trápil i loňský nástup iOS 9. Tehdy si uživatelé stěžovali, že v průběhu prvních hodin dostupnosti systému se nebyli schopni připojit na servery Applu.

Společnost Mixpanel ve středu předpověděla, že jestli budou instalace iOS 10 pokračovat současným tempem, dosáhne nová verze systému 50procentního podílu po 11 dnech, čili v neděli 25. září. „Pro srovnání – iOS 9 to trvalo 12 dní, zatímco iOS 8 dokonce celých 31 dní,“ napsali zástupci společnosti na svůj blog. „Systém iOS 10 ovšem přesto nejspíše neporazí iOS 7, který překročil hranici 50 % za pouhých pět dní.“

Zdroj: CIO.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?