Hlavní navigace

SAP získal jako první nadnárodní technologická společnost globální certifikaci za genderovou rovnost

Sdílet

ali 16. 9. 2016

Společnost SAP SEzískala světový certifikát EDGE (Economic Dividends for Gender Equality), ocenění za globální aktivity vedoucí k dosažení a udržení genderové diverzity a rovnosti na pracovišti. Jednou z 13 úspěšně vyhodnocených zemí je také Česká republika.

V březnu 2016 se společnost SAP stala první technologickou firmou, která získala certifikaci EDGE ve Spojených státech. Globální certifikace vyžaduje, aby genderovou rovnost splňovaly pobočky v zemích po celém světě tvořící 80 procent celé organizace. Mezi těmito zeměmi jsou v rámci SAP kromě Spojených států také Austrálie, Brazílie, Čína, Česká republika, Francie, Kanada, Německo, Indie, Irsko, Japonsko, Singapur a Velká Británie.

EDGE je přední globální metodikou hodnocení a certifikačním standardem pro genderovou rovnost. Certifikace EDGE pomáhá organizacím v utváření optimálního a prospěšného pracovního prostředí pro ženy a muže. Metodologie zaujímá spíše obchodní než teoretický přístup zahrnující srovnávací testy a metriky. Hodnotí pravidla, praxi a čísla napříč pěti různými oblastmi: rovné platy za stejnou pracovní náplň, nábor a náborové kampaně, školení a mentoring pro vrcholové manažery, flexibilní pracovní doba a firemní kultura. Více informací na www.edge-cert.org.

Našli jste v článku chybu?