Hlavní navigace

MDM od AirWatch umožní skenování rizika aplikací

6. 12. 2013

Sdílet

Gartner předpovídá, že do roku 2017 nasadí čtvrtina organizací vlastní katalog aplikací, odkud si zaměstnanci na svá mobilní zařízení budou stáhovat aplikace schválené firmou. Podnikové katalogy aplikací podle Gartneru „slibují větší kontrolu nad aplikacemi užívanými zaměstnanci i nad softwarovými výdaji a výhody při vyjednávání s dodavateli aplikací."

Mobilní aplikace slouží firmám ke zlepšení produktivity zaměstnanců, podpoře spolupráce a přístupu k firemním zdrojům. Před distribuováním mobilních aplikací musejí IT administrátoři zajistit, že používané veřejné i interní aplikace jsou vyvinuty správně, zachovávají soukromí uživatelů a jsou v souladu s bezpečnostními standardy podniku. Právě proto společnost AirWatch vyvinula novou funkci pro skenování reputace aplikací.

AirWatch, který je největším poskytovatel správy podnikové mobility, oznámil, že do své platformy pro správu korporátních i BYOD zařízení (MDM, mobile device management) zařadil novou funkci skenování reputace aplikací. IT správci díky této nové technologii mohou spouštět analýzy veřejných i interních aplikací a zjišťovat, zda aplikace vykazují rizikové chování, mají přístup k nastavení ochrany osobních údajů na zařízení, odhalují uživatelské kontakty nebo geolokační informace a používají nebezpečné programovací techniky. Organizace mohou prohlížet výsledky analýz z konzole správce a povolit, nebo zakázat aplikace na spravovaném zařízení.

„Každá společnost má jinou toleranci rizika v závislosti na citlivosti příslušných dat, ale každá firma potřebuje vědět, jak se mobilní aplikace skutečně chová, aby tak mohla vytvořit vlastní zásady, které odpovídají požadavkům organizace,“ řekl Domingo Guerra, spoluzakladatel a prezident společnosti Appthority.

Čtěte také:
→ BYOD: výsledek není zaručen
→ Více než polovina mladých zaměstnanců je ochotna porušit firemní bezpečnostní politiku

G+

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?