Hlavní navigace

Jablka v oblacích: Apple představuje iCloud

6. 6. 2011

Sdílet

Společnost Apple představila iCloud, sadu nových bezplatných služeb v prostředí cloud, které  fungují s aplikacemi v zařízeních iPhone, iPad, iPod touch, Mac a PC a slouží k ukládání obsahu ve službě iCloud a následnému bezdrátovému doručování do koncových zařízení.

Služby iCloud zahrnují zejména následující prvky:

• Dřívější služby MobileMe – kontakty, kalendář a pošta – byly přebudovány a přepsány tak, aby se službou iCloud spolupracovaly. Uživatelé mohou sdílet kalendáře s přáteli a rodinou, zatímco na serveru me.com je hostován poštovní účet bez reklam.

• Obchody App Store a iBookstore nyní umožňují stažení zakoupených aplikací iOS a knih do všech vašich zařízení, nikoli jen do toho, z něhož byly zakoupeny. Obchody App Store a iBookstore navíc nyní zobrazují historii nákupů a  klepnutím na ikonu iCloud lze stáhnout aplikace a knihy do libovolného zařízení iOS (až 10 zařízení) bez příplatku.

• Funkce iCloud Backup automaticky denně zálohuje vaše zařízení se systémem iOS do služby iCloud pomocí Wi-Fi, když zařízení iPhone, iPad nebo iPod touch nabíjíte. Zálohovaný obsah zahrnuje zakoupenou hudbu, aplikace a knihy, fotoaparát (fotografie a videa), nastavení zařízení a data aplikací. Pokud své zařízení se systémem iOS nahradíte jiným, stačí v nastavení zadat svůj účet Apple ID a heslo a služba iCloud vaše zařízení obnoví.

• Funkce iCloud Storage ukládá dokumenty vytvořené pomocí rozhraní API iCloud Storage a automaticky je doručuje do vybraných zařízení. Aplikace Apple Pages, Numbers a Keynote již funkci iCloud Storage využívají. Uživatelé získávají až 5 GB volného prostoru pro svou poštu, dokumenty a zálohy.

Ceny a dostupnost

Služba iCloud beta a rozhraní API Cloud Storage jsou dostupné členům vývojářských programů pro iOS a Mac na webu developer.apple.com. Služba iCloud bude dostupná letos na podzim současně se systémem iOS 5. Uživatelé si mohou službu iCloud zdarma zaregistrovat v zařízení iPhone, iPad nebo iPod touch se systémem iOS 5 nebo v počítači Mac se systémem Mac OS X Lion s platným účtem Apple ID. Služba iCloud zahrnuje 5 GB bezplatného úložiště pro poštu, ukládání dokumentů a zálohování. Zakoupená hudba, aplikace, knihy a Photo Stream se nezapočítávají do limitu úložiště. Služba iTunes Match bude dostupná za 24,99 USD ročně (pouze v USA). Tyto ceny platí pouze pro USA. Ceny pro ostatní země budou ještě oznámeny.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality