Hlavní navigace

Google vstoupil do dalšího kola cloudové války

2. 10. 2014

Sdílet

Opět jsme svědky dalšího kolečka snižování cloudových služeb. Microsoft snížil minulý týden ceny pro celé portfolio služeb Azure. Úspora činí v některých případech i desítky procent, podmínkou je ale objednávka rovnou ze stránek Microsoftu.

Google reagoval (zatím) tak, že snížil ceny služeb Google Compute Engine, a to přibližně o 10% ve všech regionech. Google nový ceník komentoval s tím, že ceníky cloudových služeb dosud dostatečně nereflektovaly snižování nákladů na hardware. Google udává, že náklady na hardware klesaly v posledních letech cca o 20 až 30 procent ročně, zatímco ceny cloudových služeb klesaly ročně v průměru pouze o 8%.

Očekává se, že k cenové válce gigantů o cloudové zákazníky se opět připojí i Amazon.

Poslední kolečko snižování cen cloudových služeb proběhlo letos začátkem jara. To bylo mnohem razantnější a třeba u Googlu se pohybovalo mezi 32% (Google Compute Engine) a 85% (Google BigQuery).

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také:
→ AutoCont a Microsoft spouští společnou cloudovou službu
Společnosti AutoCont a Microsoft spouští tuzemskou obdobu cloudu Azure. Zákazníci, kteří o cloudu uvažují, ale nechtějí data posílat za hranice, mají možnost využít lokální službu datového centra v Ostravě.
→ OneDrive: Microsoft snižuje cenu a zvyšuje bezplatnou kapacitu...
Zatímco u bezplatné varianty srovnává kapacitu s Googlem, přidává navíc bonus za získané uživatele.

Zaujal vás tento článek?
Zaregistrujte se k odběru našeho e-mailového newsletteru. Každý týden tak pohodlně získáte přehled o důležitých událostech v IT branži.

G+

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?