Hlavní navigace

Foxconn zvažuje výrobu „Made in USA“

12. 11. 2013

Sdílet

Zdá se, že přesouvání výroby směrem ze Západu na Východ přestává být jedinou možností. Největší smluvní výrobce elektroniky Foxconn totiž uvažuje o tom, že otevře nový výrobní závod v USA. Uvažovaná továrna by mohla být ve státě Arizona a mohla by vyrábět zobrazovací panely, televize a pláště elektronických zařízení pod značkou „Made in USA“.

Představitelé státu, včetně arizonské guvernérky Janice Brewer, vyjednávají s CEO Foxconnu Terry Gouem o možném projektu již dva roky. Arizona má pro Foxconn výhodnou polohu v tom, že již vlastní výrobní závody v sousedním Mexiku. Od vlády USA očekává mj. i finanční pomoc.

I kdyby se nová továrna postavila, objemově to nebude mít podstatný vliv. Foxconn má totiž rozsáhlé výrobní závody v Asii, především v Číně, kde zaměstnává na milion lidí. Mezi nejznámější výrobky patří patrně iPad a iPhone, které vyrábí pro Apple, ale vyrábí a kompletuje elektroniku i pro další významné americké firmy jako je HP, Microsoft nebo Dell.

Foxconn není první, třeba Apple hodlá rovněž vyrábět americké zboží v Americe a buduje - shodou okolností také v Arizoně - americkou továrnu na komponenty, kde se vytvoří na 2000 pracovních míst.

České republice má Foxconn dva montážní závody - v Kutné Hoře a v Pardubicích.

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také:
→ Foxconn nabere až 3000 vývojářů na projekty s Firefox OS

G+

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?