Hlavní navigace

Fenix bude od nového roku součástí Asseco Solutions

10. 12. 2009

Sdílet

Důvodem změny je konsolidace obchodního portfolia v rámci skupiny Asseco Central Europe. Fakticky dojde k převodu části firmy – to znamená, že do Asseco Solutions přejde celá divize Municipality, zahrnující  tým produktu Fenix a také produktu eObec, tedy všechny, kdo pracují na jejich vývoji, prodávají je a pečují o jejich zákazníky.

„Věříme, že díky této změně se otevřou nové možnosti rozvoje produktu Fenix, které budou pro jeho uživatele přínosem,“ říká Stanislav Sýkora, předseda představenstva Asseco Solutions a dodává: „Naše systémy Helios a Datalock jsou známé svou uživatelskou přívětivostí a technologickou vyspělostí. Jsme si proto jisti, že rozvoj Fenixu bude v tomto trendu pokračovat.“

„Jediný rozdíl, který zákazníci pocítí, bude administrativní – od nové hlavičky na fakturách, až po adresu dodavatele a jeho telefonní čísla. Se stejnými lidmi, s nimiž byli zvyklí spolupracovat dnes, tak zůstanou v kontaktu i nadále,“ dodává Jan Přerovský, Country Manager Asseco Czech Republic.

„V přesunu Fenixu i eObce vidím spoustu možností synergií, které budou ku prospěchu doslova všem zúčastněným – jak zákazníkům systémů, tak i jejich tvůrcům,“ dodává Alan Karlach, manažer divize Municipality.

Společnost Asseco Solutions bude mít po uskutečnění této změny již téměř 500 zaměstnanců, z toho více, než 150 ve vývoji.

„Díky tomu dokážeme v budoucnu zkrátit cyklus vývoje našich produktů na jeden a půl roku a budou tedy rychleji vznikat produkty nové generace,“ vysvětluje Stanislav Sýkora. Převod části firmy je právně složitý a časově náročný proces. O rozhodném datu převodu proto budou obě zúčastněné společnosti své zákazníky aktuálně informovat.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?