Hlavní navigace

Citrix snižuje náklady na virtualizaci desktopů

29. 10. 2011

Sdílet

Model Citrix Desktop Transformation, který byl poprvé představen v říjnu 2010, se zaměřuje na tři různé fáze – posouzení, návrh a nasazení. Zákazníkům tak pomáhá seřadit firemní cíle podle důležitosti, plánovat jejich realizaci v kontextu uživatelů i projektů a zrychlovat tak rozvoj a rozšíření desktopové virtualizace. Citrix vylepšil stávající model prostřednictvím nových nástrojů a umožňuje tak IT společnostem naplánovat a následně implementovat celopodnikovou strategii desktopové virtualizace. Citrix také oznámil akvizici App-DNA jakožto klíčovou součást jeho strategie v rámci transformace desktopů.

Srovnání nákladů virtuálních a fyzických desktopů

Citrix v tomto směru postoupil v posledních dvou letech několikrát kupředu s cílem, aby snížil náklady na implementaci, které bránily velkoplošnému rozšíření a přijetí desktopové virtualizace. Výsledkem těchto pokroků je snížení nákladů na pořízení a provoz virtuálních desktopů - již v prvním roce přechodu na technologii Citrix XenDesktop tak mohou být náklady na provoz virtualizovaných desktopů údajně nižší než u fyzických desktopů. S dalšími novinkami oznámenými tento týden na Citrix Synergy předpokládá společnost Citrix, že během následujících šesti měsíců budou primární náklady desktopové virtualizace celkově nižší než náklady na fyzické desktopy napříč celým trhem. Tyto změny v nákladech jsou způsobeny těmito základními faktory:

1)    Technologické inovace XenDesktopu zahrnující technologii FlexCast pro efektivní doručování, technologii personal vDisk (získanou díky akvizici RingCube letos v létě) a optimalizaci IntelliCache storage. Velmi důležitou součást představuje rovněž integrace WAN optimalizace.

2)    Program Citrix HDX Ready System-on-Chip (SoC), který umožní produkovat výkonná HDX Ready zařízení dostupná za méně než 100 USD (1800 Kč)

3)    Technologické inovace partnerů společnosti Citrix, které umožňují snížit náklady na desktopovou virtualizaci na úrovni serveru, datového úložiště, sítě a mikroprocesoru.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?