Hlavní navigace

Citrix: BYOD politiku zavede 94% organizací do roku 2013

21. 10. 2011

Sdílet

Průzkum odhalil, že 92% IT organizací si je vědomých toho, že zaměstnanci používají v práci svá vlastní zařízení. 94% má v úmyslu zavést ve společnosti oficiální BYO politiku do poloviny roku 2013 (oproti dnešním 44%). Mezi hlavní důvody zavádění BYO politiky patří zatraktivnění společnosti a rozšiřování jejích řad o talentované lidi, zvýšení pracovní produktivity a mobility, spokojenost zaměstnanců a snížení nákladů na IT.

„Existují dva hlavní důvody, proč chtějí společnosti přijímat BYO politiku,“ prohlásil Mick Hollison, vicepresident Desktop Marketing & Strategy společnosti Citrix. „Zavádění BYO umožňuje především udržení tempa s rychlou konzumerizací IT, ale stejně důležitým důvodem jsou chytře přemýšlející CIO a informační manažeři, kteří chtějí interní BYO politikou přilákat do své společnosti chytré a talentované lidi, podpořit flexibilní pracovní prostředí a zvýšit úroveň produktivity práce.“

60% z dotázaných respondentů z Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemí, Indie, Spojených států a Velké Británie přiznalo, že již investovali nebo plánují v nejbližší době investovat do desktopové virtualizace. 80% z těchto organizací má v úmyslu využít investici do virtualizace desktopů k podpoře zařízení vlastněných zaměstnanci a BYO přístupu. Tento trend je podle respondentů významně ovlivněn skutečností, že desktopová virtualizace nabízí dvě klíčové výzvy – bezpečnost a správu zařízení. Právě centrální řízení a zabezpečení desktopů, aplikací a dat v datacentrech garantuje IT kontinuální zabezpečení firemních informací. Například v případě, že je koncové zařízení ztraceno nebo ukradeno, má IT schopnost odstranit z něj data vzdáleně, a to i když jsou data uložena na koncovém zařízení. Správa zařízená je tak  zjednodušena, protože virtualizace desktopů umožňuje IT využívat data a aplikace přímo z datacentra na jakémkoliv přístroji.

„Virtualizace desktopů umožňuje IT zásadní přehodnocení způsobu, jakým je uživatelský hardware zajištěn,“ konstatoval Hollison. „Hlavně ale bezpečně zajišťuje dostupnost nejvyššího uživatelského komfortu jakémukoliv zaměstnanci na jakékoliv zařízení, ať už se nachází kdekoliv.“

Vzroste používání tabletů i množství tabletových platforem

Podle výzkumu budou teprve v následujících letech vyvíjena uživatelská zařízení, jejichž vývoji se bude přizpůsobovat i vývoj virtualizace. Dnes je nejoblíbenějším a nejpoužívanějším zařízením laptop, následovaný smartphonem. Většina společností ale předpokládá, že během dvou let se primárním zařízením stanou tablety, které by v roli primárního zařízení měly povyrůst z dnešních 8% na téměř 23%. IT decision makeři také věří, že do roku 2013 bude nezbytné ovládat široké spektrum tabletových platforem včetně Apple iOS, Androidu, Blackberry a Windows. Technologie desktopové virtualizace však umožní IT podporovat univerzální cestou rostoucí různorodost zařízení a dostupnost desktopů a aplikací z datacenter.

Další zajímavé výsledky výzkumu:

-    Mezi hlavní výhody přístupu BYO patří podle respondentů zvýšená spokojenost zaměstnanců (57%), vzrůst pracovní produktivity (52%), vyšší mobilita pracovníků (51%), flexibilnější pracovní prostřední (46%) a snížené náklady na IT (36%)
-    44% organizací má v úmyslu zaplatit zaměstnancům přibližně stejnou částku jakou vynaloží na vlastní IT vybavení, jeho správu a provoz a 31% společností by chtělo pokrýt alespoň část těchto nákladů
-    Téma BYO politiky a její zavádění je iniciováno primárně IT odděleními (94%), ale s postupným růstem vyspělosti společností o něj projevují zájem i oddělení Human Resources (39%), právní oddělení (35%) a finanční oddělení (29%).

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?