Hlavní navigace

Chystá i Microsoft svoje chytré dotykové hodinky?

16. 4. 2013

Sdílet

Tuto informaci získal WSJ od vedení dodavatelů Microsoftu. Společnost z Redmondu podle nich vyvíjí komponenty pro prototyp potenciálního „zařízení ve stylu hodinek“. Microsoft od výrobců komponent pro prototyp požadoval třeba 1,5"ispleje. Podle novin však zatím není jasné, jestli se společnost rozhodne případné hodinky prodávat sériově. Microsoft se k článku zatím nevyjádřil.

Různí výrobci se pouštějí do neprobádaných vod mimo kategorie smartphonů a tabletů, aby tak získali konkurenční výhodu a určitou auru výjimečnosti. I samotný Microsoft už zhruba před deseti lety pracoval na projektu náramkových hodinek s chytrými funkcemi, který se nazýval Smart Personal Object Technology. Chabý výkon zařízení ale nakonec znemožnil sériovou výrobu.

Společnost Microsoft, která má sídlo ve městě Redmond ve Washingtonu, si je dobře vědoma toho, že její klíčový trh, tedy trh s počítači, je ohrožen. Hlavním důvodem je nahrazování počítačů smartphony a tablety, tím dalším potom neschopnost nového operačního systému Windows 8 nějak významně znovu nastartovat prodeje.

Podle IDC se za první čtvrtletí letošního roku prodalo celkem 76,3 milionu počítačů, což je 13,9procentní pokles oproti stejnému období loňského roku. Tento propad byl horší než původní předpověď analytické firmy, 7,7 procenta. Společnost navíc dodala, že trh může ještě dále klesat.

Microsoft zacílil na nové tržní segmenty také nedávným vydáním vlastních tabletů Surface, které ovšem zatím velkou díru do světa neudělaly. Trhu tabletů stále dominují společnosti Apple a Samsung.

Gartner loni v říjnu předpověděl, že novým perspektivním odvětvím je oblékatelná chytrá elektronika v botech, tetování a příslušenství. Toto odvětví by v roce 2016 mělo dosáhnout objemu 10 miliard dolarů. Většina tržeb v segmentu v následujících čtyřech letech bude pocházet z atletických bot a fitness sledování, komunikačních zařízení pro uši a automatického dávkování inzulínu pro diabetiky. Očekává se, že nové hodinky budou kromě časové funkce nabízet právě celou škálu takovýchto aplikací.

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?