Hlavní navigace

České vysoké školy “v cloudu”

26. 4. 2012

Sdílet

Společnost Netmail informovala veřejnost o tom, že spouští ve spolupráci s českým Googlem vzdělávací program pro vysoké a vyšší odborné školy. Jeho cílem je zapojit vedení vysokých a vyšších odborných škol a zpřístupnit informace o využití cloudových technologií ve vzdělávání (Google Apps for Education), které podle tvrzení autorů této iniciativy mohou zvýšit úroveň výuky a zároveň zefektivnit provoz a řízení školy. Program startuje registrací na konference “Tvořte a spolupracujte jinak” na stránce www.tvortejinak.cz, a to na pražskou (15. května) a brněnskou (23. května) konferenci. Program je součástí podpory vzdělávacích aktivit českého Googlu v rámci projektu “Google pro českou společnost 2012”.

Vzdělávací program zaměřený na vysoké a vyšší školství spustila společnost Netmail zejména vzhledem k tomu, že efektivita spolupráce, zpracování dat a práce s originálními myšlenkami rozhodují o úspěchu vzdělávací instituce. České univerzity a školy zároveň zatím údajně nemají  dostatek potřebných informací o cloudových řešeních pro školy (Google Apps for Education). V jejich implementaci často chybí interní příprava studentů a zaměstnanců, včetně správné komunikace. Google Apps jsou navíc pro pedagogy, zaměstnance a studenty škol v plné verzi zdarma.

Zkušenost stovek předních univerzit ze zahraničí potvrzuje už i česká Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy v Praze, která s pomocí společnosti Netmail již začátkem roku začala využívat  cloudové řešení pro školy - Google Apps for education - pro svých více než 7000 studentů a zaměstanců.  Součástí podpory byla i informační kampaň před samotným nasazením nové technologie, která studenty i zaměstnance na změnu připravila.

“Nasazení Google Apps na Přírodovědecké fakultě UK v Praze umožnilo nasazení moderního prostředí pro spolupráci a organizaci času. Pro vědecké týmy je významná možnost sdílení informací, komunikace, plánování a  také možnost mobilního přístupu. Pro fakultu jako celek pak nezanedbatelný přínos představuje úspora nákladů  na celkové řešení ve střednědobém horizontu”, říká Jakub Langhammer, proděkan pro geografickou sekci a IT PřF UK.

Cílem konferencí v Praze a v Brně je ukázat, co může Google Apps přinést českým vysokým školám, jaké jsou již zkušenosti z jejich praktického nasazení a pokusí se zodpovědět na otázky týkající se bezpečnosti a ochrany dat. Konference pořádaná v Praze bude přenášena on-line a její záznam bude zveřejněn na webu www.tvortejinak.cz, kde startuje i registrace.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?