Hlavní navigace

Asseco Solutions vstupuje na scénu

8. 7. 2009

Sdílet

Tento projekt byl zveřejněn již 19. února, kdy byl ohlášen na varšavské burze spolu s vynikajícími hospodářskými výsledky obou společností. Obě společnosti si zachovávají původní právní subjektivitu a nadále budou řízeny šestičlenným představenstvem při zachování původních předsedů. Představenstvo bude vytvořeno ze členů představenstev obou integrujících se subjektů.

 

Ing. Peter Lang

Generální ředitel a předseda představenstva pro Slovensko

Vystudoval Stavební fakultu Slovenské technické univerzity v Bratislavě a je držitelem prof. diplomu z managementu na City Univerzity Bratislava. Už v průběhu vysokoškolského studia se začal zabývat informačními technologiemi. Pracoval jako programátor v Pozemních stavbách, kde se věnoval systémům řízení výroby a výrobním kalkulacím paneláren. V únoru 1990 se stal spoluzakladatelem společnosti DATALOCK, jejíž vedení v květnu 1991 převzal. Poté postupně opustil oblast programování zůstal ve společnosti v řídících funkcích, především jako předseda představenstva a generální ředitel. Tyto funkce nadále zastává i v Asseco Solutions. Mimo to je i předsedou dozorčí rady Asseco Solutions, a.s., Praha.  

 

Stanislav Sýkora

Generální ředitel a předseda představenstva pro Česko

Vystudoval VŠZ v Praze. Po studiích nastoupil do společnosti Agrodat, kde působil jako programátor. V roce 1990 se stal zaměstnancem společnosti LCS International, ve které prošel řadou různých pozic. V průběhu let zde byl mimo jiné ředitelem divize Helios Orange, personálním ředitelem a zástupcem generálního ředitele. V srpnu 2007 byl jmenován generálním ředitelem a předsedou představenstva LCS. Tyto funkce nadále zastává i v Asseco Solutions.

 

Radoslav Balvan

Ředitel úseku vývoje a člen představenstva

Vystudoval obor Informatika - Softwarové inženýrství a Bezpečnost informačních technologií na Fakultě elektrotechniky a informatiky Slovenské technické univerzity v Bratislavě. Od roku 1997 pracuje ve společnosti DATALOCK, kde do roku 2005 byl pracovníkem úseku vývoje se zodpovědností za modul Analýzy a statistiky. Současně byl i vedoucím vývojového týmu Leasing v projektu Volkswagen finanční služby Slovensko. V období od září 2005 do března 2007 působil ve spoločnosti Accenture na pozícii Systems Analyst. Odtud se vrátil zpět do Datalocku, kde byl v říjnu 2007 jmenován ředitelem úseku vývoje. V nejbližších dnech bude jmenován členem představenstva Asseco Solutions.

 

Jiří Hub

Marketingový ředitel a člen představenstva

Vystudoval VŠE v Praze, Fakultu mezinárodních vztahů, obor Mezinárodní obchod. Ještě před ukončením studia nastoupil jako marketingový asistent do obchodní divize společnosti LCS International. Po ročním působení byl vyčleněn do samostatné funkce a následně jmenován vedoucím marketingu. V roce 2000 vedl vyjednávací tým při akvizici společnosti Softprofes, s.r.o. V následujících letech se postupně stal ředitelem marketingu a posléze ředitelem divize Finance a marketing a současně členem představenstva společnosti. Stejnou pozici nyní zastává i v Asseco Solutions.

 

Dušan Lapčík

Obchodní ředitel a člen představenstva

Je absolventem Vysokého učení technického v Brně, Fakulty strojního inženýrství, kde absolvoval v oborech Tepelné a jaderné stroje a CASE systémy. Mezi jeho předchozí působiště patří brněnská společnost DINGO spol. s r.o., v níž byl obchodním ředitelem, spolumajitelem a jednatelem. Předtím pracoval jako ředitel brněnské pobočky MELZER spol. s r.o. Na pozici obchodního ředitele Helios Green ve společnosti LCS nastoupil v roce 2008. Pozici obchodního ředitele a člena představenstva Asseco Solutions zastává ode dne jeho vzniku.

 

Martina Mošková

Ekonomická ředitelka a členka představenstva

Vystudovala obor Účetnictví a auditorství na fakultě hospodářské informatiky Ekonomické univerzity v Bratislavě. Před svým nástupem na pozici ředitelky úseku ekonomiky ve společnosti DATALOCK, kde pracuje od roku 2007, působila na manažerských pozicích v oblasti ekonomiky ve společnostech Ringier Slovakia a.s., Bratislava a NRC a.s., Trenčín. Třetím členem představenstva společnosti DATALOCK byla jmenována v září 2008. Stejnou pozici zastává od vzniku Asseco Solutions také zde. Martina Mošková působí též jako členka dozorčí rady ve společnosti NRC, a.s., Trenčín.

Výkonné managementy obou integrujících společností zůstávají prakticky v nezměněné podobě, stejně tak, jako  pracovníci na ostatních pozicích. Pro zákazníky, ani partnery či dodavatele těchto firem se v jejich obchodních vtazích tedy nemění nic víc, než kontaktní a fakturační údaje.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?