Hlavní navigace

Acronis uvádí na trh nástroj pro zálohování a disaster recovery pro VMware

14. 9. 2011

Sdílet

Acronis vmProtectTM 6  byl vytvořen pro VMware vSphereTM servery (v4.0, 4.1 nebo novější) využívající ESX nebo ESXi hypervizory. Poskytuje zákazníkům nástroj, který bez potřeby instalace agentů nabízí zálohování a obnovu jejich VMware virtuálního prostředí.

Acronis vmProtect 6 dokáže obnovit virtuální stroj přímo ze záložního image souboru bez nutnosti provádět plnou obnovu, takže reálné doby obnovy mohou být podle Acronisu i kratší než 1 minuta. Acronis vmProtect 6 může být instalován jako virtuální zařízení, což eliminuje potřebu nákupu dalšího hardwaru a snižuje paměťové nároky a nároky na správu. Webové uživatelské rozhraní umožňuje vzdálenou správu, třeba i prostřednictvím smartphonu.

Acronis vmProtect 6 nabízí zálohování jak na image úrovni, tak i souborové, což umožňuje uživatelům obnovovat  ta data, která potřebují. Granulární povaha produktu umožňuje vybrat pro zálohování jednotlivé diskové oddíly, pro další urychlení mohou uživatelé po analýze vyjmout nepoužívané bloky, nebo vyloučit určité soubory nebo adresáře a vyřadit tak ze zálohování například dočasné nebo stránkovací soubory.

V Acronis vmProtect 6  je zdarma zahrnuta deduplikace a komprese dat, což podle Acronisu redukuje  čas nutný pro zálohování a obnovu a snižuje také náklady na storage. Pro zvýšenou bezpečnost mohou být zálohy kryptovány použitím standardního 256 bitového AES algoritmu.

„Ochrana virtuální infrastruktury není tak snadná, jak by se mohlo zdát na první pohled,” komentuje Arun Taneja, analytik společnosti The Taneja Group. “V měřítku virtuální infrastruktury se počítá každá vteřina zálohování a každý ušetřený takt CPU zvyšuje šanci na nepřetržitý chod.”


Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?