Hlavní navigace

VMware View Open Client je první open-sourcový klient pro virtuální desktopy

9. 2. 2009

Sdílet

Společnost VMware dala k dispozici VMware View Open Client, prvního klienta s otevřeným zdrojovým kódem určeného pro virtuální desktopovou architekturu. Řešení VMware View umožňuje zabezpečené hostování pracovní plochy, aplikací a dat uživatelů v datových centrech a využívání tohoto personalizovaného desktopového prostředí prakticky na jakémkoli koncovém zařízení. Náklady na vlastnictví jsou přitom nižší než v tradičních desktopových systémech.

Společnost VMware poskytla VMware View Open Client partnerům a ti tak mohou využívat zdrojový kód softwaru VMware View pro optimalizaci svých produktů. Partneři díky tomu mohou vyvíjet rozsáhlá firemní řešení nabízející jednoduchou instalaci, řízení a správu tisíců virtuálních desktopů. Vše s vysokou úrovní zabezpečení a s podstatně nižšími náklady ve srovnání s tradičními instalacemi osobních počítačů.

Uvedení open-sourcového klienta VMware View je dalším důležitým krokem společnosti VMware k naplnění konceptu univerzálního klienta vClient. Tato iniciativa podporuje vizi desktopu, který je uživateli k dispozici v plné šíři na jakémkoli koncovém zařízení, s vysokým zabezpečením, nízkými náklady a jednoduchou správou.

„VMware klade velký důraz na spolupráci s partnery a považuje ji za důležitou pro vývoj těch nejlepších řešení,“ řekla viceprezidentka a generální ředitelka divize virtualizace desktopů společnosti VMware Jocelyn Goldfein. „Dodavatelé řešení mohou nyní díky otevřenému kódu VMware View Open Client optimalizovat koncová zařízení a vytvářet rozsáhlá řešení v oblasti virtualizace desktopů. IT oddělení mohou díky nim podstatně snížit celkové náklady na vlastnictví desktopových prostředí tím, že levná low-endová zařízení budou poskytovat stejné služby a aplikace jako dražší počítače. Přiblížili jsme se vizi univerzálního klienta, kde uživatelé mohou bezpečně a efektivně využívat prostředí své vlastní pracovní plochy, dat a aplikací kdykoli prostřednictvím jakéhokoli koncového zařízení.“

VMware View Open Client je k dispozici s licencí GNU Lesser General Public License verze 2.1 (LGPL v 2.1) a je ke stažení na http://vmware-view-client.googlecode.com/. Některé funkce této verze podporují tunneling využívající SSL, dvoufaktorovou autentikaci s RSA SecurID, balík Novell SLETC Add-On RPM a prostředí full command line. Podpora této distribuce zdrojového kódu je k dispozici prostřednictvím komunity VMware View Open Client na http://vmware-view-client.googlecode.com.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?