Hlavní navigace

VMware rozšířil cloudovou platformu pro aplikace o VMware vFabric Suite 5.1

27. 5. 2012

Sdílet

Řešení bude mít nové funkce pro automatické nasazení a správu složitých aplikací v rámci cloudové infrastruktury VMware a bude obsahovat in-memory distribuovanou SQL databázi. VMware vFabric Suite 5.1 poskytne základní služby aplikací, které jsou vyžadovány pro vybudování, zprovoznění a správu Java Spring aplikací on-premise nebo v cloudu.

„Éra cloudu urychluje proměnu aplikací. V dnešní době má většina aplikací open source vývojové rámce, běží na virtuální infrastruktuře a je datově náročná,“ řekl Jerry Chen, vicepresident pro cloud a služby aplikací ve společnosti VMware.

vFabric Suite se podle tiskového prohlášení VMware snaží řešit složitost a nákladnost tradiční Java platformy tím, že umožňuje vývoj a optimalizovaný provoz pro cloudovou infrastrukturu. Díky kombinaci Spring, služeb aplikací vFabric a licenčního modelu podle počtu virtuálních strojů poskytne vFabric Suite 5.1 základní aplikační platformu pro vybudování, nasazení a zprovoznění moderních aplikací.

Nové funkce vFabric Suite 5.1 umožní zákazníkům:

•    Automatické nasazení aplikací pro provozní efektivitu – Pro zajištění vyšší efektivity a výkonu bude vFabric Suite obsahovat vFabric Application Director a vFabric Application Performance Manager. vFabric Application Director zautomatizuje nasazení aplikací prostřednictvím přehledných blueprintů se standardizovanými šablonami, knihovnami komponent a pracovními postupy. vFabric Aplication Performance Manager poskytne monitoring transakcí koncových uživatelů, Java kódování, middleware serverů a VMware vSphere hostů, což umožní zákazníkům proaktivně spravovat výkon aplikací, rychle najít a opravit problémy a vyhovět požadavkům SLA.

•    Maximalizace škálovatelnosti dat – Množství dnešních mobilních a webových aplikací musí podporovat proměnlivé přístupové modely, čímž vzniká tlak na přístup ke správě dat pouze prostřednictvím databází. Pro podporu tohoto vývoje vznikají in-memory databáze jako standardní komponenty základní technologie, kterou dnes developeři využívají.  VMware vFabric SQLFire je in-memory distribuovaná SQL databáze založená na výkonnosti produktu vFabric GemFire.

vFabric SQLFire umí spravovat data geograficky, zrychlit výkon aplikací, minimalizovat latenci a zvýšit spolehlivost. vFabric Suite 5.1 bude zahrnovat řešení vFabric SQLFire Professional.

Produkt VFabric Suite 5.1 bude nabízen a licencován, takže umožní velkým firmám zakoupit software pro infrastrukturní aplikace založený na virtuálních strojích, nikoliv na fyzickém hardware, a zaplatit pouze za průměrný počet využívaných licencí. Tento model odstraňuje desetiletí praktikovaný model, kdy organizace musí zakoupit nadbytečný software jako rezervu pro případ většího vytížení, který ale výrazně zvyšuje náklady a převážnou většinu času zůstává nevyužit.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?