Hlavní navigace

VMware představil nové řešení pro mobilitu

3. 9. 2012

Sdílet

Společnost VMware představila na konferenci VMworld 2012 první verzi řešení VMware Horizon Suite, nové platformy, která nabídne flexibilní firemní pracovní prostor v cloudu pro mobilní pracovníky, kteří se mohou připojit odkudkoliv za použití jakéhokoliv přístroje. VMware zároveň předvedl, jak spojení produktů VMware View a Wanova Mirage umožní zákazníkům přeměnit starší desktopy pro éru cloudu.

„Přechod na Windows 7 a 8, používání vlastních mobilních zařízení ve firemním prostředí a cloud jsou trendy, které přináší IT organizacím nové komplikace a rizika,“ řekl Boaz Chalamish, senior viceprezident a generální ředitel výpočetních řešení pro koncové uživatele (End-User Computing) ve společnosti VMware.

VMware Horizon Suite spojuje technologie z projektu Octopus, AppBlast, řešení ThinApp, VMware Horizon Application Manager a VMware Horizon Mobile do integrované platformy pro správu mobilní pracovní síly. VMware Horizon Suite poskytne flexibilní platformu, která kombinuje principy identity, kontextu a pravidel do oddělených osobních a firemních pracovních prostředí, takže je možné konzistentně přistupovat k aplikacím a datům prostřednictvím jakéhokoliv osobního zařízení.

Prostřednictvím centrální webové konzole pro správu mohou IT pracovníci přizpůsobit katalog služeb pro všechny aplikace a data společnosti. Horizon Suite bude rozumět charakteristikám uživatele a prostředí (zařízení, umístění a úroveň připojení) a na jejich základě uplatní daná pravidla pro aplikace, data a desktopy. Díky tomu mohou IT pracovníci zprovoznit Windows, Android, iOS, webové a SaaS aplikace v rámci jediného pracovního prostředí a poskytnout koncovým uživatelům samoobslužný přístup k aplikacím a datům odkudkoli. První verze Horizon Suite zároveň umožní koncovým uživatelům bezpečně přistupovat ke svým složkám a datům a sdílet je z jakéhokoliv přístroje.

VMware View a Wanova Mirage: Centralizované desktopy pro mobilní pracovní sílu

Díky nedávné akvizici společnosti Wanova může nyní VMware se svou partnerskou komunitou poskytovat řešení pro centralizovanou správu desktopů, která splňují požadavky IT organizací pro přeměnu tradičních Windows desktopů na službu:

•    Správa virtuálních a fyzických desktopů – hostování desktopů v datových centrech za využití technologie View přináší podle VMware mnoho výhod včetně jednodušší správy systému a aplikací, větší bezpečnosti a kontroly či dostupnosti a pružnosti. Zapojení technologie Wanova Mirage umožní lokální systémové aktivity na fyzických desktopech a laptopech. Mirage naklonuje obrazy koncových bodů v datových centrech a zprovozní je lokálně. Zákazníci tak mohou čerpat výhody centralizované správy obnovení, zatímco uživatelé mohou pracovat offline a zachovat si své uživatelské preference (user experience). Tato dvě řešení mohou společně podporovat systémy složené z jakékoliv kombinace úkolů a zaměstnanců.

•    Program View „Rapid Desktop“ se rozbíhá – Společnosti Cisco, Dell, HP a Intel se dnes přidaly k rostoucímu ekosystému technologických, channel a OEM partnerů, kteří pomáhají vyvíjet a prodávat zařízení VMware View. Tato zařízení pro infrastrukturu virtuálních desktopů (VDI) mohou hostovat 25 až 500 virtuálních desktopů.

•    Nová řešení VMware View – VMware dnes představil dvě nová řešení pro rychlé nasazení desktopů, která pomohou IT administrátorům vytvářet nová prostředí a zajistit, aby všechny vybrané součásti navzájem spolupracovaly. Řešení VMware View Business Process Desktop a Branch Office Desktop byla testována v laboratořích, kde se ověřovala jejich interoperabilita a výkon. Obě řešení jsou zároveň podporována referenční architekturou, nástroji a službami VMware a technologických partnerů pro minimalizaci dohadů a nejasností v oblasti infrastruktury virtuálních datových center.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?