Hlavní navigace

VMware oznámila záměr převzít společnost Octarine

5. 6. 2020

Sdílet

Společnost VMware na letošním ročníku své tradiční konference Connect 2020, zaměřené na kybernetickou bezpečnost (letos realizované virtuálně prostřednictvím VMware Carbon Black), oznámila dva zásadní kroky:

1. Úmysl převzít společnost Octarine, jejíž inovativní bezpečnostní platforma pro aplikace Kubernetes pomáhá zjednodušit DevSecOps a umožňuje vnitřně zabezpečit nativně cloudová prostředí, od vývoje po ostré nasazení.

2. Založení Aliance pro bezpečnostní operační centrum příští generace společně se společnostmi Splunk, IBM Security, Google Cloud Chronicle, Exabeam a Sumo Logic. Aliance poskytne bezpečnostním operačním týmům jednak přehled, jednak schopnost prevence, detekce a reakce naplno využívající možnosti technologií VMware.

Ochrana pracovních zátěží je pro každý podnik kriticky důležitá z hlediska bezpečnosti aplikací a dat. Jedinečné vlastnosti cloudu (rychlost, agilita, škálovatelnost) vedou k tomu, že vývojáři stále častěji využívají Kubernetes a kontejnery k modernizaci aplikací a mění povahu pracovních zátěží, které je nutné zabezpečit. Stejně jako při zavádění jiných nových technologií nezůstávají útočníci pozadu a hledají způsoby, jak zneužít nové rizikové oblasti. Začleněním inovativní platformy Octarine pro zabezpečení Kubernetes do svého bezpečnostního portfolia získává VMware významnou příležitost potlačit další rizika.

Po uzavření akvizice se technologie Octarine stanou součástí platformy VMware Carbon Black Cloud, kde poskytnou nové bezpečnostní funkce pro kontejnerované aplikace běžící v Kubernetes a umožní využití bezpečnostních schopností v rámci stávajících IT a DevOps ekosystémů. Tato inovace omezí nutnost dodatečných senzorů v celé infrastruktuře. Funkce Octarine se také integrují s platformou VMware Tanzu, včetně stávajících investic do Service Mesh a Open Policy Agent.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality