Hlavní navigace

Twitter vážně uvažuje o možnosti editace tweetů

14. 11. 2018

Sdílet

Oznámil to výkonný ředitel Twitteru Jack Dorsey s tím, že vedení společnosti nyní probírá potenciální vliv novinky na chod platformy. Možnost editace by každopádně uvítali nejen „řadoví“ uživatelé, ale i marketingoví zaměstnanci firem, kteří by tak mohli napravovat svoje gramatické či stylistické chyby v textech nebo vadné odkazy.

Jedním z důvodů, proč Twitter tlačítko pro editaci prozatím nezavedl, je zachování obsahu. Administrátoři fór často zamykají vlákna, aby uživatelům zabránili v mazání či odstraňování cenného obsahu z jednotlivých příspěvků. Twitter jakožto veřejné fórum složené z krátkých příspěvků není výjimkou. Odstranění obsahu může vést k chybným odkazům a horšímu hodnocení na vyhledávačích kvůli problémům sužujícím portál.

Zdá se, že Dorsey s funkcí editace konečně souhlasí, ale nebude prosazovat řešení, které by umožňovalo editaci starých tweetů. Namísto toho je pravděpodobné, že modifikaci tweetů bude možné provést pouze v krátkém časovém úseku.

Editace za účelem opravy chyby v textu nebo odkazu by mohla zabránit nutnosti mazání tweetu a jeho opětovného umístění na web. V případě běžných uživatelů se nic neděje, ale jedinci se statutem celebrity, kteří mají miliony sledujících, bývají při takovém postupu přistihováni celkem pravidelně.

Ačkoliv není pravděpodobné, že by starší tweety byly editovány, existují některé další možnosti, jež by mohly být realizovány. Například by mohl být zpřístupněn záznam změn všech editací, aby si tak každý mohl ověřit původní obsah tweetu. To by mohlo zabránit zneužívání takové funkce.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?