Hlavní navigace

Tim Cook se v otevřeném dopise omluvil za nepovedené mapy v iOS 6

1. 10. 2012

Sdílet

Společnost Apple na svých stránkách v pátek zveřejnila otevřený dopis, jehož prostřednictvím CEO společnosti Tim Cook veřejně přiznává chybovost nových map mobilního operačního systému iOS 6. Uživatelům nového softwaru je doporučeno, aby si prozatím stáhli bezplatné konkurenční mapy, zatímco Apple bude usilovně pracovat na odladění svých vlastních mapových podkladů.

Ačkoliv se operační systém iOS 6 jako celek těší převážně pozitivnímu hodnocení, mapy jsou kritizovány jak odbornou tak laickou veřejností. V reakci na množství záporných ohlasů Tim Cook ve svém dopise sdělil, že se tentokrát společnosti Apple nepodařilo dostát svým ambicím přinést uživatelům ty nejlépe propracované služby.

„Zatímco budeme pracovat na vylepšení map, můžete vyzkoušet alternativní aplikace jako Bing, MapQuest a Waze, které jsou dostupné na App Store, nebo využít mapové systémy Google nebo Nokia nabízené jako webové aplikace,“ píše Tim Cook ve svém dopise.

CEO společnosti Apple dále uvedl, že v tuto chvíli novou verzi map využívá na 100 milionů zařízení běžících na iOS. „Během týdne zaslali uživatelé nových map téměř půl miliardy vyhledávacích dotazů,“ tvrdí Tim Cook. „Čím více uživatelů bude s novými mapami pracovat, tím budou mapy lepší. Oceňujeme veškerou odezvu uživatelů, kterou jsme doposud obdrželi.“

Mezi hlavní nepřesnosti nového mapového systému společnosti Apple patří nesprávně umístěné význačné zeměpisné body, chybné výsledky hledání lokací a vadná grafická reprezentace některých objektů, jako jsou mosty či komunikace.

 

Zdroj: IDG News Service, Apple.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?