Hlavní navigace

Techloop spustil inovativní řešení IT náboru

5. 11. 2018

Sdílet

Firmy, které mají problém s náborem IT odborníků, se mohou obrátit na specializovanou platformu Techloop. Ta sází na diskrétnost a propojení pouze těch firem a expertů, kteří si na základě svých představ a požadavků s největší pravděpodobností nakonec podají ruce. Zakladatelům Techloopu se nelíbila dosavadní praxe, kdy IT vývojářům denně chodí desítky pracovních nabídek od personálních agentur. Díky dlouholetým zkušenostem v IT a personalistice se proto rozhodli úzce specializovat na nábor v oblasti IT. Kladou přitom důraz na zachování anonymity uchazečů a po firmách vždy vyžadují, aby uvedly informace o platu u každého inzerátu. Ve své databázi, která každým dnem narůstá, má Techloop v současnosti okolo 52.000 registrovaných uživatelů, z nichž je přes 16.000 ověřených uživatelů. Techloop navíc úspěšné uchazeče o práci odměňuje bonusem v podobě 500 euro a firmám umožňuje svou databázi uchazečů využít bezplatně.

Webové stránky této platformy navíc přes léto prošly výrazným vylepšením, které pocítí jak firmy, tak zájemci o práci. Ti jen stručně shrnou své zkušenosti a po několika málo kliknutích budou registrováni. Jen jedno kliknutí pro zobrazení anonymizovaného profilu bude nově stačit i firmám. Vhodného uchazeče tak mohou v databázi Techloop vyhledat daleko rychleji.

Z dat a zkušeností společnosti vyplývá, že největší zájem je mezi českými firmami o developery. Nejžádanějším IT pracovníkem je tak u nás PHP developer, kterého následují vývojáři v jazycích Java, JavaScript, .NET a C++. Zastoupení žen a mužů v databázi Techloop téměř odpovídá celorepublikovému průměru ICT odborníků – 13 % žen a 87 % mužů.

Další info: https://techloop.io/cs/.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?