Hlavní navigace

T-Systems začíná nabízet IaaS, a to i v Česku

29. 11. 2010

Sdílet

Společnost T-Systems oznámila, že v listopadu letošního roku začíná svým firemním zákazníkům nabízet službu pronájmu výpočetního výkonu Infrastructure as a Service (IaaS). Jak je u IaaS obvyklé, zákazník v tomto případě nemusí disponovat vlastní infrastrukturou, ale potřebný výpočetní výkon si pronajímá prostřednictvím webového portálu. Velkou výhodou IaaS řešení je především vysoká škálovatelnost výpočetního výkonu a také to, že účtován je vždy jen skutečně spotřebovaný výkon a to na hodinové bázi.

Veškerá data jsou umístěna v datových centrech společnosti T-Systems, splňujících potřebné bezpečnostní standardy ISO 27001. Přístup, ochrana dat a zabezpečení jsou smluvně definovány. Aplikace zákazníků jsou od sebe vždy odděleny a dodatečná bezpečnostní opatření chrání aplikace před neoprávněným přístupem přes internet.

U uvedených řešení nabízí T-Systems také možnost volby platformy. Na výběr jsou předkonfigurované systémy, které lze dále modifikovat. Služby jsou založeny na x86 architektuře a podporují 32 i 64-bit operační systémy a aplikace.

T-Systems uvádí, že uvedené služby bude poskytovat i svým zákazníkům v České republice a to ze zde umístěných datových center.

Zdroj: TZ

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?