Hlavní navigace

Schneider Electric odkoupil italský Uniflair a získal Lee Technologies

13. 4. 2011

Sdílet

Uniflair S.p.A. je třetím největším světovým výrobcem systémů přesného chlazení a zdvojených podlah, určených především pro  datová centra a telekomunikační aplikace. Zaměstnává kolem 500 osob po celém světě a předpokládá, že za současný účetní rok dosáhne obchodního obratu přes 80 milionů Euro. Jeho výrobní provozovny jsou v Itálii, v Indii a v Číně.

Uniflair Schneideru Electric poskytuje celou řadu produktů sálového chlazení, která je komplementární k existujícímu produktovému portfoliu In-Row klimatizací a nedávno oznámenému konceptu  chlazení datových center EcoBreeze. Navíc Schneider Electric očekává, že tak rozšíří  kapacity firmy v nabídkách kompletních řešení. Laurent Vernerey, generální ředitel divize IT Business ve společnosti Schneider Electric, v této souvislosti poukazuje především na skutečnost, že tato akvizice přinese další inovace ve vývoji chladících systémů v datových centrech.

Další z firem, americká společnost Lee Technologies, která sídlí ve Fairfaxu ve Virginii, je poskytovatelem služeb pro datová centra na severoamerickém trhu.  Zaměstnává přes 300 lidí a v roce 2010 vytvořila tržby kolem 140 milionů amerických dolarů (přibližně 104 milionů eur). Zaměřuje se na služby pro datová centra, které jsou klíčové pro chod podniků a organizací. Patří mezi ně sledování datových center na dálku či kritické provozní operace. Věnuje se klientům včetně federální vlády, resortům finančních služeb, telekomunikací, informačních technologií a zdravotnictví.


Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?