Hlavní navigace

Samsung Galaxy S 3 sesazuje z trůnu všemocný iPhone

10. 11. 2012

Sdílet

Analytická společnost Strategy Analytics ve své poslední zprávě zhodnotila aktuální situaci na trhu mobilních zařízení. Z výsledků analýzy vyplývá, že vlajková loď korejského výrobce Samsung, smartphone Galaxy S 3, získal ve třetím kvartále letošního roku 11% podíl z celkového počtu celosvětových prodejů. Současně se tak stal nejprodávanějším smartphonem a uzmul pomyslnou korunu populárnímu konkurenčnímu zařízení iPhone 4S.

Jak se tedy Samsungu se smartphonem Galaxy S 3 podařilo dosáhnout vyšších prodejů, než kterým se těšila dosavadní jednička z produkce Applu? Jedním z možných vysvětlení je fakt, že se potenciální zákazníci rozhodli počkat si na nový model iPhone 5, který byl na trh uveden v září. Dalším důvodem může být samotná výbava a zpracování zařízení, již zkrátka zákazníci upřednostňují více.

Jedním z nejvýraznějších rozdílů obou smartphonů je velikost displeje. Galaxy S 3 nese velký 4,8palcový displej, což může být výhoda, obzvláště využívají-li zákazníci aplikace pro vzdálený přístup k počítači (například LogMeIn), čtení dokumentů či psaní delších textů. Na druhou stranu množství uživatelů za velký displej Galaxy S 3 kritizuje, neboť může být špatně ovladatelný při úchopu v jedné ruce.

Galaxy S 3 oproti iPhonu 4S taktéž disponuje LTE konektivitou, což může pro uživatele hojně využívající internetové připojení představovat významný parametr, a možností rozšířit vnitřní paměť prostřednictvím paměťových karet.

Těžko odhadovat, zda bude mít tento trend delšího trvání. Na trh přišel nový model iPhone 5, který se prodává poměrně dobře, navíc mají uživatelé platformy Android podstatně větší možnost výběru koncového zařízení z produkce množství výrobců, již frekventovaně uvádějí nové modely, tudíž není příliš pravděpodobné, že by si jediné zařízení udrželo tak výrazný podíl celosvětového prodeje.

Zdroj: IDG News Service, Strategyanalytics.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?