Hlavní navigace

Prodeje iPadu na protiúčet vzrostly o 500 procent

8. 11. 2012

Sdílet

Prodeje tabletů na protiúčet vzrostly jen týden od představení iPadu 4 a iPadu mini o 500 procent. Tato data pocházejí z webové stránky SellMyMobile.com, která se specializuje na recyklaci použitých zařízení. Zákazníci přes tyto stránky prodávají staré modely tabletů, aby mohli snadněji aktualizovat svou mobilní výbavu.

Colin White, výkonný manažer webu SellMyMobile.com k tomu říká: „V posledních letech jsme zaznamenali postupný nárůst počtu lidí, kteří chtějí recyklovat své staré mobily – zejména ve chvílích, kdy je vydán nějaký nový smartphone. I když lidé u svých tabletů zůstanou déle, vysoce profilová vydání jako vydání iPadu, Nexusu od Google nebo Microsoft Surface mají za následek to, že jsme nyní svědky přesunu tohoto trendu i na tablety.“

Nejvyměňovanějšími tablety jsou krome iPadu BlackBerry PlayBook a Samsung Galaxy Tab. Apple iPady zodpovídají za 76 procent všech výměn na protiúčet realizovaných přes SellMyMobile.com. Cena iPadu se snižuje v průměru o 3,2 procenta měsíčně, přičemž vydání iPadu mini způsobilo pád cen starších iPadů o 30 procent v průběhu dvou týdnů.

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?