Hlavní navigace

Nokia spouští nové mapy Here, nabídne je také konkurenčním platformám

16. 11. 2012

Sdílet

Na své úterní tiskové konferenci společnost Nokia oznámila, že pracuje na dalším vývoji svého mapového systému, který nově pojmenovala jako HERE. Své plány podpořila koupí kalifornské společnosti Earthmine, s níž bude na systému HERE spolupracovat. Finský výrobce telefonů hrdě prohlašuje, že mapy HERE nabízejí nejlepší geolokační služby pro smartphone, avšak nezůstanou odkázány pouze na platformu Windows Phone. Nokia chce svůj systém nabídnout podstatně širší škále uživatelů, nabídne tedy také verzi pro iOS, Android a Firefox OS.

Uživatelé mobilních zařízení běžících na iOS si budou moci aplikaci zdarma stáhnout z Apple App Store (jakmile ji Apple schválí). Aplikace je postavena na HTML5 a nabídne mapové podklady, hlasovou navigaci (avšak pouze pro chodce), aktuální informace o dopravní situaci, veřejné dopravě a další údaje.

Nokia plánuje mapy portovat také na Firefox OS. Dle svých slov spolupracuje se společností Mozilla a výsledný produkt by měl být hotov do několika měsíců.

Co se týká nejvyužívanější mobilní platformy Android, Nokia představila HERE Maps API, které má být dostupné během několika měsíců. Uživatelé smartphonů s Androidem se mohou těšit na 3D modely budov, vyhledávání specifických budov, a realistické náhledy plánovaných tras.

Nokia HERE má kromě mapových podkladů a navigace poskytnout také další inovativní funkce, jako je nově představená služba LiveSight. Jedná se o technologii založenou na rozšířené realitě, kdy mohou uživatelé skrze displej telefonu zobrazit množství informací vztahujících se k jejich okolí. Ve městech tak má být snadné nalézt kýžený podnik, zapamatovat si polohu svého auta na rozlehlém parkovišti, nalézt přátele v davu lidí apod.

Zdroj: Nokia.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?