Hlavní navigace

Karta se obrací, tentokrát je za kopírování designu nařčen Apple

22. 9. 2012

Sdílet

Ve středu společnost Apple uvolnila nejnovější verzi mobilního operačního systému iOS 6 pro iPhone, iPod a iPad. Kromě mnoha jiných funkcí přibyla s upgradem systému na populárním tabletu iPad jednoduchá aplikace iClock, která zobrazuje ručičkové hodiny a nabízí správu několika časů. Zde však Apple narazil. Velmi pohledný design hodin totiž zcela kopíruje známé hodiny Švýcarských spolkových drah.

hodiny SBB

Zdroj: en.wikipeda.org

Dle tvrzení amerického zpravodajského serveru CNet zvažuje švýcarský národního dopravce podání žaloby, pakliže by Apple nesouhlasil se zaplacením licence. Vhled hodin navrhl již v roce 1944 Hans Hilfiker, švýcarský inženýr a zaměstnanec dopravce. Nyní hodiny představují jakýsi symbol švýcarských drah využívaný skrze celý systém drah. Design má navíc licencovaný švýcarský výrobce náramkových hodinek Mondaine.

Dříve, než dojde k případným soudním tahanicím, se však zřejmě budou snažit obě společnosti dohodnout. Vyplývá to z tvrzení britského deníku The Telegraph, jemuž mluvčí Švýcarských spolkových drah sdělil, že je dopravce se společností Apple v kontaktu a připravuje dohodu o autorských právech.

 

Zdroj: Telegraph.co.ukNews.cnet.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?