Hlavní navigace

Intel uvádí nejrychlejší procesory pro notebooky – Intel Core i7

24. 9. 2009

Sdílet

Jsou postaveny na mikroarchitektuře Nehalem, která byla doposud vyhrazena jen stolním počítačům a serverům. Spolu s novou čipovou sadou Intel PM55 Express nabízejí potřebný výkon hráčům náročných herních titulů i milovníkům digitálních médií.

„Díky inteligentním technologiím, jako jsou Intel Turbo Boost, Intel Hyper-Threading, způsobil Intel doslova revoluci v oblasti mobilních procesorů. Můžete si vybrat mezi skutečně vysokým výkonem a velkou výdrží,“ řekl David Perlmutter, výkonný viceprezident a generální ředitel divize Intel Architecture Group. „Vůbec poprvé je na trhu k dispozici notebook s rychlostí internetového serveru, připravený zároveň plnit i ty nejnáročnější úkoly, jako je stříhání videa nebo hraní 3D počítačových her.“

Technologie Intel Turbo Boost dokáže zvýšit taktovací frekvenci u nových mobilních procesorů Intel Core i7 až o 75 %. Naopak technologie Intel Hyper-Threading zajišťuje lepší výkon vícevláknových aplikací. Nové mobilní procesory, kódově označované Clarksfield, podporují dvoukanálové paměti DDR3 1333 MHz a plné 1x16 nebo 2x8 PCI Express* 2.0 grafické karty. Notebooky s těmito procesory podporují také aplikace Intel Extreme Memory Profiles (Intel XMP) a Intel Extreme Tuning Utility, které umožní počítač jednoduše přetaktovat a optimalizovat. Tyto aplikace uživatelům pomohou dosáhnout skvělého výkonu a současně co nejdelší výdrže na baterii.

Všichni velcí OEM partneři včetně společností Asus, Dell, HP a Toshiba začali nabízet notebooky s mobilními procesory Intel Core i7. Další systémy postavené na těchto procesorech se na trhu objeví v průběhu příštích měsíců. Mobilní procesory Intel Core i7-920XM, Intel Core i7-820QM a Intel Core i7-720QM stojí 1054 USD, 546 USD a 364 USD.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?