Hlavní navigace

IDC: Energetické společnosti vidí výhody cloud computingu, s implementací ale vyčkávají

16. 4. 2012

Sdílet

Manažeři energetických společností v zemích CEE (z angl. Central and Eastern Europe – střední a východní Evropa) se v rozhodování o výdajích na IT při zohlednění na globální ekonomické situace stávají stále konzervativnějšímí. Zjistil to aktuální průzkum IDC Energy Insights, který se ptal předních manažerů a vedoucích pracovníků. Z výzkumu zároveň vyplynulo, že aktuální ekonomické dění, kvůli němuž musí firmy přijímat stále nová úsporná opatření, nutí společnosti, aby se zajímaly o alternativní IT modely, jako je například cloud computing.

„Energetické společnosti v zemích CEE si uvědomují konkurenční výhody, které mohou získat zavedením cloudu, nicméně zůstávají při implementaci tohoto modelu opatrní a podíly na IT rozpočtu, které patří cloud computingu, jsou relativně malé,“ říká Milan Kalal, senior výzkumný analytik v IDC Energy Insights. „Naše zpráva říká, že polovina dotazovaných společností ve střední a východní Evropě, něvěnuje cloudu žádnou část svého rozpočtu na IT a pouhá 3% respondentů přiděluje cloud computingu 10 a více procent.“

Celkově lze říct, že cloud je v zemích CEE ještě v rané fázi vývoje a průmyslové standardy, regulační opatření a postupy, které by zefektivnily procesy, často nejsou stále zavedeny. Z průzkumu dále vyplynulo, že energetické společnosti považují princip placení pouze za využité služby bez nutnosti dalších opatření za klíčový předpoklad pro zavedení cloudu. Velký zájem mají také o zabezpečení svých dat, protože většina respondentů odpověděla, že má obavy ohledně svěření systémů a informací třetím stranám.

 


O průzkumu

 

IDC Energy Insights (součást IDC) poskytuje consulting na základě průzkumů v energetickém průmyslu. Nabízí také nezávislé analýzy zaměřené na firemní a technologická témata, které pokrývají nejen energetický, ale také ropný a plynárenský průmysl.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?