Hlavní navigace

IBM představuje nové cloudové služby a technologie pro podniky

26. 4. 2011

Sdílet

IBM představuje novou cloudovou platformu pro podnikovou sféru - ta je již dnes využívána v rámci pilotního provozu řadou klientů. Díky novému rozšíření služeb si podnikoví klienti budou moci vybrat klíčové charakteristiky veřejného, privátního a hybridního cloudu podle požadavků svých pracovních úloh – od jednoduché webové infrastruktury až po složité podnikové procesy.


Nové nabídky cloudových služeb zahrnují:

IBM SmartCloud – nová verze cloudové platformy podnikové třídy provozované v prostředí datových center podle IBM má nabídnout finanční úsporu a škálovatelnost veřejného cloudu v kombinaci se zabezpečením, spolehlivostí a podpůrnými službami privátního prostředí.

IBM Workload Deployer – cloudová platforma (specializované hardwarové cloud řešení) pro vytváření a integraci cloudových služeb. Klientům umožní používat grafické uživatelské rozhraní k instalaci aplikací, konfiguraci databází a nastavení zabezpečení cloudových služeb, které využívají nebo dodávají svým zákazníkům.

Cloud Standards Customer Council – IBM spolupracuje s více než 45 podniky jako Citigroup, Lockheed Martin nebo NC State University na prosazování cloudu priorizací klíčových aspektů interoperability, mezi něž patří řízení, referenční architektury, hybridní cloud, zabezpečení a soulad s předpisy.

Sociální byznys v cloudu – IBM v této záležitosti spolupracuje s celou řadou klientů jako například American Airlines, Aviva nebo Walt Disney World či 7Eleven.

Cloud je nyní pro IBM stěžejní růstovou oblastí a má do roku 2015 vygenerovat tržby okolo sedmi miliard dolarů.

Nový software urychlí nasazení cloudu

IBM vydává nový software, který pomůže společnostem vytvářet služby cloud computingu pro různé aplikace včetně prodeje, marketingu a řízení lidských zdrojů a pro různé modely dodávek včetně privátního, veřejného a hybridního cloudu. IBM Cloud Workload Deployer založený na WebSphere CloudBurst Appliance technologii umožňuje společnostem sestavit přizpůsobené cloudové služby v rámci virtualizovaných prostředí x86, Power and zVM. Klienti budou moci používat grafické uživatelské rozhraní k instalaci aplikací, konfiguraci databází a nastavení zabezpečení cloudových služeb, které využívají nebo dodávají svým zákazníkům.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?