Hlavní navigace

Hospodářské výsledky Microsoftu nesplnily očekávání, akcie poklesly

19. 7. 2013

Sdílet

Především špatně prodejné tablety Surface RT způsobily, že Microsoft musel ve svém účetnictví odepsat 900 milionů USD. Surface RT se prostě neprodávají a situaci možná nezachrání ani to, že jejich cena byla nedávno prudce snížena o 150 USD: z 499 na 349 USD pro 32MB verzi, resp. z 599 na 449 USD u 64MB verze. Opravná položka téměř v miliardové výši znamená, že Microsoft již tuší, že se část vyrobených kusů neprodá vůbec.

Microsoft oznámil obrat 19,9 miliardy USD a zisk 5 milard USD. To představuje výnos na jednu akcii 59 centů - tedy mnohem méně než 75 centů, které očekávali analytici na Wall Streetu. Trh je nemilosrdný, a tak nesplněná očekávání způsobila i pokles akcií o 6%.

Výsledky naše čtvrtého [fiskálního] čtvrtletí byly ovlivněny poklesem PC trhu, komentovala situaci Amy Hood, CFO Microsoftu, a dodala, že Microsoft se bude snažit o cílené investice tak, aby se dostavily výnosy z obchodních příležitostí s dlouhodobým růstem, jako jsou třeba cloudové služby.

V této souvislosti je třeba brát i nedávné konsolidační memorandum Jeden Microsoft, které rozeslal šéf Microsoftu Steve Ballmer, jako pokus předem oslabit efekt nedcházejících negativních zpráv.

Čtěte také:
→ Microsoft se chce radikálně změnit, oficiálně to ohlásil Steve Ballmer
→ Microsoft by měl prodat Bing - o je údajně cesta, jak by firma mohla přinést největší užitek svým akcionářům

Zdroj: IDG News Service

G+

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?