Hlavní navigace

Fujitsu a Citrix spolupracují na virtualizaci desktopů

13. 7. 2009

Sdílet

Touto dohodou rozšíří Fujitsu svoje portfolio řešení infrastruktury virtuálního pracoviště, klíčovou součást svojí vize „Dynamic Infrastructures" zaměřenou na dynamické poskytování IT zdrojů podle potřeb zákazníků. Fujitsu bude integrovat Citrix XenDesktop a „high definition" technologii HDX do svých řešení virtuálního pracoviště, které poskytne koncovým uživatelům v libovolném místě komfortní personalizované virtuální desktopové pracovní prostředí. Společnost Fujitsu zveřejnila také záměr přidávat virtualizační řešení Citrix XenServer do svojí nabídky rackových a blade serverů Primergy. To přinese další výhody zejména těm zákazníkům, kteří již pracují s Citrix XenApp.

High Definition virtuální desktopy

Citrix XenDesktop bude jednou z klíčových aktivačních technologií pro nabídku produktů a služeb Fujitsu Virtual Workplace a Managed Virtual Workplace, která pomůže výrazně zvýšit kvalitu služeb. Díky spojenému řešení budou moci zákazníci Fujitsu znatelně urychlit zavádění desktopů pro koncové uživatele. Během krátké chvíle je možné připravit tisíce personalizovaných desktopů a centrálně ovládat všechny změny. Navíc lze několika kliknutími myší okamžitě obnovit pracovní aktivity zaměstnanců firmy v případě, že dojde k závadě některého zařízení.

Zákazníci používající toto spojené řešení mají na výběr rozmanité systémy včetně VDI-ready Fujitsu serverů Primergy a tenkých klientů Futro s certifikací Citrix Ready, všechny otestované a vybavené předinstalovaným produktem Citrix XenDesktop. Fujitsu podpoří tuto nabídku také kompletní sadou virtuálních desktopových služeb od konzultací přes projektování a implementaci až po provoz a údržbu.

Od desktopu po datové centrum

Jednou ze součástí obsáhlé dohody o spolupráci je, že RX a BX servery Fujitsu Primergy jsou nyní certifikovány pro Citrix XenServer. Navíc budou produkty XenServer a Citrix Essentials for XenServer pro správu virtualizovaného prostředí integrovány se systémem správy serverů Fujitsu Primergy, což umožní konzistentní správu prostředí a dá uživatelům k dispozici širokou škálu řešení pokročilé správy virtualizace pro jejich prostředí XenServeru. Zákazníci a obchodní partneři Fujitsu tak budou nyní moci nakoupit „pod jednou střechou" veškerý hardware, software a služby, potřebné pro vytvoření a správu dynamického virtuálního datového centra.

Produkty Fujitsu Virtual Workplace a Managed Virtual Workplace spolu s Citrix XenDesktop budou k dispozici všem zákazníkům Fujitsu prostřednictvím všech obchodních kanálů počínaje srpnem 2009. Od tohoto data budou dostupná také řešení Fujitsu pro virtualizaci datových center, provozovaná na Citrix XenServeru a využívající Citrix Essentials for XenServer.

Více informací o těchto produktech a službách najdete na http://ts.fujitsu.com/products/standard_servers/server_solutions/citrix.html .

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?