Hlavní navigace

EMC Ionix urychluje přechod od fyzických technologií přes virtuální až po cloud computing

14. 7. 2009

Sdílet

Software Ionix kombinuje automatizovaná řešení zajišťující dodržování pravidel pro servery a konfigurace, která EMC získala nedávnou fúzí se společností Configuresoft, s unifikovaným portfoliem softwaru EMC pro správu.

Za posledních pět let se společnosti EMC díky akvizicím i vlastním zdrojům podařilo shromáždit rozsáhlé portfolio technologií, které zajišťují správu IT v datacentru - např. Smarts, nLayers, Voyence, Infra, ControlCenter a Configuresoft. Vyvrcholením této strategie je Ionix, který tyto produkty kombinuje do jednotné řady řešení nabízejících funkce pro správu zahrnující celou fyzickou i virtuální IT infrastrukturu - tedy servery, sítě, úložiště i aplikace.

I ty nejnáročnější problémy související se správou virtualizovaného prostředí lze vyřešit použitím inovativních integrovaných produktů namísto tradičních vrstvených řešení pro správu IT. Software a řešení Ionix překonávají tato vrstvená řešení díky nové úrovni integrace a automatizace a urychlují správu ve virtualizovaném prostředí díky otevřenosti a jedinečné podpoře automatizace, kterou každé z nových řešení nabízí.

„Komplexní správa heterogenního prostředí v datacentru je důležitým faktorem, který zákazníci zvažují v rámci snahy ušetřit provozní náklady díky širšímu využívání virtualizačních technologií VMware," uvedl Shekar Avyar, viceprezident společnosti VMware, Infrastructure Alliances. „Řešení z řady EMC Ionix doplňují kvalitní funkce pro správu v produktech VMware vSphere a VMware vCenter a zajišťují komplexní správu všech fyzických i virtualizovaných prostředků. Zákazník tedy nemusí mít starost o vnitřnosti datacentra a může se soustředit na poskytování efektivních, flexibilních a spolehlivých IT služeb."

V souvislosti s představením tohoto unifikovaného softwarového portfolia oznámila společnost EMC, že její divize Resource Management Software Group (RMSG) s okamžitou platností mění název na EMC Ionix. Všechna řešení z řady produktů a služeb Ionix jsou již v nabídce. Další informace o řešeních Ionix naleznete na webu na adrese www.emc.com/ionix.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?