Hlavní navigace

Co je součástí nejnovější aktualizace Google Chrome

14. 9. 2018

Sdílet

Kromě toho společnost v prohlížeči zalepila 40 bezpečnostních zranitelností a expertům, kteří chyby nahlásili, zaplatila na odměnách 31 600 dolarů.

Debut Chromu proběhl 2. září 2009 a ukončil tak léta spekulací o tom, že americký gigant půjde do přímého střetu s konkurenčními řešeními Internet Explorer (Microsoft), Firefox (Mozilla) a Safari (Apple). O deset let později, poté, co konkurenci nemilosrdně rozdrtil, je Chrome volbou číslo jedna mezi prohlížeči pro dvě třetiny světové populace.

Změny uživatelského rozhraní – první za dva roky – se zaměřují na prvky umístěné na vrcholu okna, jako jsou panely prohlížeče. Ty se změnily z dřívějších lichoběžníků na obdélníky s mírně zakulacenými horními rohy, a aktivní panel byl rozjasněn, aby více vystupoval z pozadí.

Adresní řádek Chromu 69 – kterému někteří lidé v Googlu stále říkají jeho nejstarším názvem – „Omnibox“ – byl zakulacen, a jeho plochý levý okraj byl nahrazen křivkou. Změněny byly dokonce i ikonky na stránce nového panelu, reprezentující často navštěvované weby; ty jsou teď mnohem menší a uzavřené do malých kroužků.

Celkovým cílem je dovést Chrome směrem k jednoduššímu, ještě minimalističtějšímu designu, který obecně řečeno „nepřekřičí“ obsah zobrazované stránky.

Dalším vylepšením, které Google u Chromu 69 zdůrazňuje, je vylepšený správce hesel.

„Když je třeba vytvořit nové heslo, Chrome vám teď jedno vygeneruje (takže už pro všechna svá hesla nebudete muset používat jméno svého štěněte,“ říkají Ellie Powersová a Chris Beckmann, projektoví manažeři Chromu v příspěvku na blogu Googlu. Správce hesel automaticky vyplní uživatelské jméno a heslo – ať už vygenerované Chromem nebo samotným uživatelem – jediným kliknutím na přihlašovací formulář webu.

Příští upgrade Chromu – verze 70 – se k uživatelům dostane v týdnu mezi 14. a 20. říjnem.

Zdroj: Computerworld.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?