Hlavní navigace

Citrix XenServer zdarma ke stažení

27. 4. 2009

Sdílet

Toto oznámení je pokračováním strategie představené 26. února. V rámci této strategie Citrix nabídl platformu virtuální infrastruktury XenServer podnikové třídy k neomezenému a bezplatnému použití v produkčním prostředí. K dnešnímu dni bylo v regionu EMEA  touto formou poskytnuto již více než 7200 zkušebních verzí produktu XenServer.

Základní hypervizory byly bezplatně k dispozici již dlouhou dobu, ale jen těžko bylo možné nasadit je v reálných provozních podmínkách. Tím, že Citrix zdarma nabízí platformu XenServer podnikové třídy pomáhá zákazníkům lépe zvládat dnešní náročnou ekonomickou situaci, ale současně nastoluje zcela nový standard na poli bezplatných produktů pro virtualizaci, včetně velmi výkonných funkcí, jako je centralizovaná správa většího počtu uzlů a přesuny za plného provozu. Okamžitá dostupnost produktu virtualizace podnikové třídy se v prvních čtyřech týdnech od oznámení nové verze setkala s nesmírně kladnou odezvou celé komunity IT, přičemž 30denní zkušební verzi si z webových stránek společnosti Citrix stáhnul rekordní počet zákazníků. Po dnešním oznámení si zákazníci mohou stahovat plnou, neomezenou verzi produktu XenServer ze stále rostoucího počtu speciálních stránek pro stahování po celém světě.

Uživatelé bezplatného produktu XenServer, kteří v budoucnu pocítí potřebu dalších pokročilejších funkcí pro správu virtualizace, budou moci zakoupit novou produktovou řadu Citrix Essentials for XenServer, rovněž ohlášenou 26. února, zahrnující bohatou sadu funkcí speciálně určených pro prostředí XenServer. Zákazníci používající virtualizační platformu s produktem Microsoft Windows Server 2008 Hyper-V budou moci své prostředí rozšířit o pokročilé funkce pro správu virtualizace zakoupením produktu Citrix Essentials for Hyper-V.

Produktová řada Citrix Essentials se od 7. dubna 2009 nabízí prostřednictvím více než 140 obchodních partnerů v rámci regionu EMEA. Zákazníci si již dnes mohou stáhnout bezplatnou a neomezenou verzi produktu Citrix XenServer z řady webových stránek Citrix po celém světě, případně z více než 250 speciálních stránek pro stahování produktů provozovaných třetími stranami. Chcete-li si stáhnout produkt XenServer nebo se dozvědět další informace o Citrix XenServer a Citrix Essentials, přihlaste se na: http://www.citrix.com/xenserver.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?