Hlavní navigace

Citrix XenDesktop 3 vylepšuje multimediální prostředí

10. 2. 2009

Sdílet

XenDesktop 3, klíčová součást rodiny produktů Citrix Delivery Center, obsahuje několik nových vlastních technologií Citrix HDX (viz samostatná tisková zpráva), které přináší uživatelům virtuálních desktopů kvalitnější multimediální prostředí díky rozšířené podpoře pro multimédia, audio a video. XenDesktop 3 také výrazně zlepšuje škálovatelnost tím, že dokáže hostovat až dvakrát více virtuálních desktopů na jednom serveru, než jeho předchozí verze. XenDesktop 3 je zároveň prvním produktem na trhu, který poskytuje desktopy Microsoft Windows ze společné sady centrálně spravovaných obrazů systému, které mohou běžet buď v datovém centru (hostované), anebo přímo na PC nebo tenkém klientském zařízení (lokální). Tato nová schopnost dává IT organizacím mnohem vyšší flexibilitu a snižuje náklady na správu desktopů efektivním využíváním distribuovaného výpočetního výkonu serverů i koncových zařízení.

HDX přináší na hostované virtuální desktopy „špičkové multimediální zážitky“
Podmínkou pro široké využívání virtualizace desktopů je schopnost poskytovat na hostovaných virtuálních desktopech výkonné personalizované uživatelské prostředí, které je alespoň tak dobré, jako na desktopu nainstalovaném přímo v lokálním PC. Pro vylepšení tohoto prostředí přichází XenDesktop 3 s novou technologií Citrix HDX MediaStream, která zvyšuje multimediální výkon tím, že posílá do koncových bodů komprimované streamy a tam je lokálně přehrává. XenDesktop 3 obsahuje také technologii Citrix HDX Plug-and-Play pro transparentní podporu MP3 přehrávačů, digitálních kamer, smartphonů, skenerů a dalších lokálních zařízení, a také technologii Citrix HDX Broadcast pro spolehlivé a rychlé poskytování virtuálních desktopů a aplikací přes libovolnou síť, včetně prostředí s pomalou odezvou a malou šířkou pásma.

Zdvojnásobení počtu hostovaných virtuálních desktopů na serveru
XenDesktop 3 obsahuje několik vylepšení, která výrazně zvyšují hustotu a efektivitu virtuálních strojů v datovém centru a dovolují firmám hostovat až dvakrát více virtuálních desktopů na jednom serveru, než jeho předchozí verze. Tyto nové optimalizace snižují na polovinu investice na pořizování serverů a zároveň znatelně redukují průběžné náklady na správu a spotřebu energie, čímž umožňují mnohem rozsáhlejší nasazení této technologie než dříve, a to bez jakéhokoli navýšení ceny.

Centrální správa desktopů běžících v datovém centru nebo v koncovém bodu
Ve verzi 3 se XenDesktop stává prvním řešením na trhu, které poskytuje hostované virtuální desktopy i lokální streamované desktopy z jednoho úložiště obrazu systému s využitím stejné poskytovací infrastruktury. Většina dnes dostupných řešení infrastruktury virtuálních desktopů (VDI) nabízí pouze hostované virtuální desktopy, kde každý desktop běží na virtuálním stroji v datovém centru. Doplněním podpory pro lokální streamované desktopy umožňuje XenDesktop administrátorům streamovat desktopy ze stejné „zlaté matrice“ obrazů a provozovat je lokálně na jakémkoli koncovém bodu, který je připojen k síti a schopen hostit desktopový operační systém. Tato mocná kombinace přináší významné zvýšení flexibility a snížení nákladů a umožňuje IT centrálně spravovat desktopy kancelářských pracovníků a provozovat je vždy tam, kde je to nejvýhodnější z hlediska využití distribuovaného výpočetního výkonu serverů a koncových zařízení.

Vylepšená správa profilů a podpora pro Smart Card
XenDesktop 3 obsahuje také mnoho nových funkcí pro podporu jednodušší správy, snadnější uživatelské personalizace a zvýšené bezpečnosti. Nejvýznamnější z těchto nových funkcí je plně integrovaná správa uživatelského profilu, která IT nesmírně zjednodušuje poskytování konzistentního personalizovaného prostředí pro každého jednotlivého uživatele při každém jeho přihlášení do systému. Verze 3 obsahuje také rozsáhlou podporu bezpečnostních autentizačních systémů se Smart Card, které jsou velmi využívány zejména ve vládních, finančních a zdravotnických organizacích. XenDesktop umožňuje nejen použít tento přídavný stupeň zabezpečení pro získání běžného přístupu do prostředí desktopu, ale zajišťuje také snadné a transparentní předání této informace jednotlivým aplikacím v rámci každého virtuálního desktopu.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?