Hlavní navigace

Citrix nabízí samoobslužné virtuální desktopy

2. 12. 2009

Sdílet

Jako první samoobslužná „výkladní skříň“ pro firemní aplikace poskytuje Citrix Dazzle firemním zaměstnancům nepřetržitý 24x7 samoobslužný přístup k široké nabídce aplikací, desktopů a obsahu, aby si mohli vybrat přesně to, co potřebují a kdy to potřebují. Citrix Receiver je tenký softwarový klient, který dělá z práce s virtuálními desktopy a aplikacemi na libovolném zařízení stejně snadnou záležitost, jako je ovládání TV. Dazzle a Receiver spolupracují s Citrix XenDesktop, špičkovým řešením pro virtualizaci desktopů, aby umožnily využívat samoobslužné IT služby na široké škále virtuálních desktopů a poskytly všem uživatelům ve firmě okamžitý přístup k jejich firemním desktopům a aplikacím na jakémkoli zařízení, které jim právě vyhovuje.

Přidání samoobslužného přístupu pomocí produktů Citrix Dazzle a Receiver značně vylepšuje pracovní prostředí uživatelů virtuálních desktopů, protože umožňuje zaměstnancům, aby získali z jakéhokoli vhodného zařízení okamžitý, bezpečný a samoobslužný přístup ke svým kompletním plnohodnotným Windows desktopům a všem datům a aplikacím.

Dazzle je aplikace pro platformu Windows nebo Mac. Slouží jako „výkladní skříň“ pro všechny aplikace, které IT oddělení centrálně umístilo do infrastruktury poskytovacích produktů, jako je XenDesktop. Při výběru aplikace v Dazzle uživatelé jednoduše procházejí nabídku nebo vyhledávají podle názvu, popisu nebo typu aplikace. Dazzle také přímo komunikuje s řídícím systémem Citrix Merchandising Server, který umožňuje IT oddělením spustit „prodej“ aplikací uživatelům a namísto jejich pouhého poskytování.

Dazzle je plně integrován s Citrix Receiverem, univerzálním softwarovým klientem, který umožňuje uživatelům přistupovat k firemním aplikacím a desktopům z libovolného vybraného zařízení. S novými Receivery pro platformu Blackberry a Android rozšířil Citrix trvalý přístup k aplikacím na ještě více mobilních zařízení. Spojení řešení Citrix Dazzle, Citrix Receiver a XenDesktop přináší potenciál virtualizace desktopů na miliony zařízení.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?