Hlavní navigace

CA mění název a migruje do oblak

17. 5. 2010

Sdílet

Spíše kosmetickou změnu názvu společnosti představil během úvodního projevu v neděli večer CEO Bill McCracken, zmínil také výrazné zaměření společnosti na oblast výpočetního mraku (mimo jiné vytvoření portálu Cloud Commons, o kterém jsme již informovali) a na rychle se rozvíjející trhy jako je Brazílie, Indie, Čína a další země v Jižní Americe, Asii a Východní Evropě. CA bude na trzích, kde doposud nemá vlastní zastoupení, výrazněji podporovat svou značku vytvořením nových frančíz. České Republiky se tato změna strategie výrazněji nedotkne, jak nám potvdil Karel Schmidtmayer, ředitel České pobočky CA, pod kterou spadají zároveň trhy na Slovensku a v Maďarsku.

 

Během pondělního dopoledne představil vizi CA Technologies v oblasti cloud computingu Ajei Gopal, EVP pro produkty a technologie. Gopal v úvodu svého projevu zdůraznil, že cloud z hlediska infrastruktury, tedy fyzických strojů které jsou umístěny v datových centrech, neznamená okamžitou revoluci. Zásadně se ale zmení způsob jakým řídíme IT - a právě to, tedy řízení it služeb, je oblast na kterou se CA dlouhodobě zaměřuje se svou produktovou řadou CA Clarity.

 

Gopal zdůraznil, že současná průmyslová odvětví nejsou soustředěna na prostředky ale na výstup - produkt a stejným způsobem se musí změnit IT. Cloud computing má pochopitelně mnoho podob, ty ale mají jedno společné. Podstatou cloudu je podle Gopala změna myšlení: přechod od využívání vnitřních zdrojů k hledání externích zdrojů pro realizaci nových možnosti a business modelů. Že se jedná o proces v němž se IT posune od spravování jednotlivých zdrojů v datovém centru k spravování služeb či potřeb byznysu.

 

CA se dlouhodbě věnuje řešením pro řízení a monitoring IT infrastruktury a je proto jen logické, že se chce primárně zaměřit na provoz infrastrukturních cloudů. Řadu svých produktů bude ale zároveň nabízet formou SAAS. Společnost tak bude nabízet nástroje pro řízení výpočetního mraku, které bude možné provozovat z výpočetního mraku. Nástroje pro automatizaci procesů v datovém centru bude pochopitelně možné využít pro přiřazování zdrojů od nekritických ke kritickým procesům a aplikacím či jejich částečnou migraci (v případě nedostatečné výpočetní kapacity) na veřejný infrastrukturní cloud.

 

Díky novým akvizicím jako je Nimsoft a 3Tera je navíc možné vizualizovat a modelovat procesy jako je migrace výpočetní zátěže či aplikací pomocí diagramů ve stylu Visio. Podrobnosti, které ke strategii v oblasti cloud computingu představil Chris O'Malley vám přineseme v následujícím článku.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?