Hlavní navigace

Apple uvádí Safari 4

22. 6. 2009

Sdílet

Kupříkladu JavaScript zpracovává až 4,5krát rychleji než Safari 3. Se Safari 4 je vyhledávání intuitivnější a příjemnější díky funkcím, jakými jsou například Top Sites, Full History Search a Cover Flow, a díky podpoře moderních webových standardů jako HTML 5 a vyspělých CSS efektů.

Safari 4 je založen na vyspělých technologiích vyhledávání včetně jádra Nitro JavaScript engine, které zpracovává JavaScript téměř osmkrát rychleji než IE 8 a více než čtyřikrát rychleji než Firefox 3. Safari načte HTML webové stránky více než třikrát rychleji než IE 8 a třikrát rychleji než Firefox 3.

Safari 4 přináší podporu HTML 5 pro offline technologie i podporu vyspělých CSS efektů a díky tomu umožňuje přístup ke zcela nové skupině webových aplikací nabízejících média, grafiku a fonty. Safari 4 jako první úspěšně prošel Acid3 testem vydaným skupinou Web Standards Project, který hodnotí, jak dobře prohlížeč využívá CSS, JavaScript, XML a SVG standardy, jež jsou speciálně navržené pro dynamické webové aplikace.

Safari 4 nabízí funkci Top Sites určenou pro vizuální náhled často navštěvovaných a oblíbených stránek, kdy na hlavní stránce je vidět aktuální náhled dané stránky a uživatel přímo vidí, které stránky byly od poslední návštěvy změněny, dále Full History Search sloužící k unikátnímu vyhledávání částí obsahu nedávno navštívených stránek, a také Cover Flow pro jedinečný způsob procházení historie a oblíbených záložek za pomoci náhledu na danou stránku, ne jen podle textu, ale i podle vizuálního náhledu. Mezi další inovace patří funkce Smart Address Fields pro automatické dokončení webových adres pomocí přehledného seznamu návrhů, funkce Search Fields pro přesnější hledání díky doporučením od Google Suggest a seznamu nedávno hledaných položek. Funkce Full Page Zoom umožňuje přiblížení jakékoli webové stránky bez snížení kvality layoutu a textu stránky.

Safari 4 je k dispozici pro Mac OS X i Windows a je zdarma ke stažení na www.apple.com/safari.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?