Hlavní navigace

Apple a HTC na deset let zakopou patentovou válečnou sekerou

12. 11. 2012

Sdílet

Technologičtí velikáni Apple a HTC v sobotu poměrně tiše oznámili, že ukončili všechny soudní patentové spory a dohodli se na mimosoudním vyrovnání. Současně obě strany podepsaly licenční smlouvu s platností na deset let, jež pokrývá současné i budoucí patenty držené oběma společnostmi. Bližší detaily, jako je především konkrétní částka, jež rozpory urovnala, si však obě společnosti nechaly pro sebe.

oficiálním prohlášení se představitelé obou společností k situaci vyjadřují smířlivým tónem. „Jsme rádi, že jsme se společností HTC dosáhli urovnání. Nadále se budeme plně soustředit na inovaci našich produktů,“ uvedl CEO společnosti Apple Tim Cook. V podobném duchu se vyjádřil také generální ředitel společnosti HTC: „Jsme potěšeni, že jsme vyřešili spory se společností Apple, a můžeme se nyní soustředit na inovace namísto soudních procesů.“

Sobotní dohoda uzavírá množství sporů, jež začaly vznikat před dvěma a půl roky, kdy Apple na společnost HTC podal žalobu za porušení patentů. Obě společnosti se přely o technologie spjaté se smartphony a tablety, což je v poslední době, zdá se, oblíbená kratochvíle technologický gigantů.

Uzavřením mimosoudního vyrovnání se společnosti HTC a Apple vyhnuly celosvětově ostře sledovaným soudním tahanicím, jako byla například letošní rozepře mezi Applem a Samsungem. Ta pro jihokorejského výrobce skončila neslavně, musel zaplatit odškodné ve výši 1,05 miliardy dolarů.

Zdroj: IDG NEws Service, Apple.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?