Hlavní navigace

37 % českých SMB firem trápí nedostatečná kapacita internetového připojení

5. 8. 2019

Sdílet

Průzkum, který provedla společnost Společnost GFI Software mezi českými a slovenskými SMB firmami, více než více než třetinu z nich trápí nedostatečná kapacita internetového připojení. Na vině je především rostoucí spotřeba internetové šířky pásma ze strany podnikových komunikační řešení, nejrůznějších desktopových a mobilních aplikací, a cloudových služeb.

Stále více malých a středních společností využívá množství cloudových aplikací typu Office 365 či SalesForce a konferenční řešení na bázi IP, jako jsou například Skype, Zoom nebo WebEx. Nedostatečná kapacita zejména ve špičkách má pak za následek výpadky kritických aplikací a snížení kvality či přerušení komunikačních přenosů. Namísto posilování podnikové propustnosti se stále více firem snaží optimalizovat existující kapacity prostřednictvím prioritizace internetových toků ve firemních sítích.

Klíčová zjištění průzkumu:

  • České a slovenské SMB podniky většinou využívají firemního internetového připojení do 100 Mbit/s (79 %), dalších 18 % využívá rychlost 100 – 500 Mbit/s a jen 3 % využívá rychlostí vyšších než 500 Mbit/s.
  • Podle 3 % společností je jejich kapacita předimenzovaná, pro 60 % nastavená adekvátně, u 34 % firem nedostačuje ve špičkách, a pro 3 % nedostačuje chronicky.
  • Průměrná česká SMB společnost dnes využívá v průměru 15 firemních aplikací, přičemž jejich počet a nároky na internetové připojení neustále rostou.


Pomoci může využítí nějaké aplikace pro efektivnější správu sítí, která umožňuje IT manažerům řídit, spravovat a prioritizovat internetový provoz ve svých infrastrukturách.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?