Hlavní navigace

Lenovo přejmenuje Motorolu na „Moto by Lenovo“

11. 1. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Rico Sceen (CC-BY-SA-3.0)
Název výrobce nejstaršího mobilního telefonu zmizí z trhu. Nový vlastník jej přejmenuje na krkolomné „Moto by Lenovo“.
Derek Walter 11. 1. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sbohem Motorolo, vítej Moto (od Lenova).

Nový název je poněkud krkolomný vzhledem k dodatku o mateřské společnosti, ale v tuto chvíli se s tím musí zákazníci naučit žít.

Provozní ředitel společnosti Motorola, Rick Osterloh, novinářům řekl, že se firma zbavuje názvu Motorola a namísto toho začne užívat název „Moto by Lenovo“. Moto nazval „pokladem“ a řekl, že v budoucnu firma značku posílí nabídkou nových modelů.

Známé logo zůstane zachováno jako připomínka dlouholetého spojení značky Motorola s mobilními technologiemi.

Motorola, která nabídla první spotřebitelský mobilní telefon s označením DynaTAC 8000x, má za sebou v posledních letech poměrně zajímavou historii. V roce 2011 se Motorola rozdělila na dvě společnosti: Motorola Solutions a Motorola Mobility. Druhou z nich v roce 2011 koupila společnost Google za 12,5 miliardy USD, částečně proto, aby ochránila portfolio patentů okolo systému Android před lavinou žalob. Následně Google firmu v roce 2014 prodal Lenovu za necelé 3 miliardy USD, přičemž si ponechal většinu jejího duševního vlastnictví.

Titulní foto: Vynálezce mobilniho telefonu Dr. Martin Cooper drží prototyp modelu Motorola DynaTAC z roku1973 (snímek z roku 2007, autor Rico Shen [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via Wikimedia Commons).