Hlavní navigace

Zdeněk Pilz je novým generálním ředitelem Fujitsu pro ČR a a Slovensko

19. 1. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: archiv redakce
Nový generální ředitel přináší si rozsáhlé zkušenosti z IT byznysu – působil jako generální ředitel ve firmách Oracle Czech, Sun Microsystems Czech a naposledy ve společnosti Arbes Technologies.

Zdeněk Pilz (57) se pohybuje v oblasti IT již od devadesátých let. Začínal v Software602, odkud se přesunul do IBM Česká republika a po více než 3 letech do Sun Microsystems Czech. V Sunu strávil dvanáct let a od roku 2004 zastával post generálního ředitele. Po akvizici společnosti Sun Microsystems firmou Oracle zamířil do Oracle Czech, kde měl na starosti hladkou integraci pobočky Sunu a nastavení a řízení obchodních procesů v oblasti prodeje komplexních softwarových a hardwarových řešení. Následně krátce působil jako CEO ve společnosti Arbes Technologies.

Zdeněk Pilz vystudoval Fakultu strojní ČVUT v Praze. Je místopředsedou představenstva ICT UNIE (dříve SPIS), současně je zapojen také v dalších aktivitách, jako je Česká společnost pro systémovou integraci, Platforma pro elektronické zdravotnictví a pomáhá nadaci Srdce na dlani.

Čtěte také:
→ Fujitsu investuje 200 miliard jenů do cloudových technologií
Společnost hodlá vybudovat jednu z nejšírších nabídek služeb IaaS, Paas, SaaS a integrace cloudu. Podpoří hlavně obchodní inovace.

ICTZ24

Zaujal vás tento článek?
Zaregistrujte se k odběru našeho e-mailového newsletteru. Každý týden tak pohodlně získáte přehled o důležitých událostech v IT branži.

G+

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku