Hlavní navigace

Workplace od Facebooku má dva miliony platících uživatelů (2)

12. 3. 2019
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: archiv redakce
Workplace at Facebook, řešení Facebooku pro spolupráci v podnicích, zaznamenalo od svého vzniku v roce 2016 výrazný růst.

Předchozí díl

Celkový počet uživatelů Workplace je pravděpodobně výrazně vyšší než ony dva miliony uváděné Facebookem, které berou v potaz jen ty zaměstnance, kteří aplikaci využívají v prémiovém, tedy placeném režimu. Workplace totiž nabízí i bezplatnou verzi svého softwaru a svoji aplikaci zdarma zpřístupňuje také neziskovým a vzdělávacím organizacím.

Navzdory svému růstu Facebook o míře přijetí mezi uživateli tradičně mlčel a dříve navíc ani nerozlišoval počet platících a neplatících uživatelů. Předchozí dostupná zpráva byla z října 2017 a hovořila o tom, že Workplace tehdy využívalo 30 tisíc podniků.

Dodavatelé softwaru pro spolupráci se často liší v tom, jakým způsobem reportují statistiky používání, čímž komplikují tvorbu přímých srovnání konkurenčních produktů. Je ovšem možné načrtnout jisté paralely.

Slack – považovaný od svého oficiálního debutu v roce 2014 za jednu z nejrychleji rostoucích podnikových aplikací – nedávno oznámil, že má tři miliony platících uživatelů a 10 milionů uživatelů celkem, včetně své bezplatné služby. Kromě toho má 85 tisíc týmů, které za jeho služby platí.

Produkt pro spolupráci z dílny Microsoftu, Teams, je k dispozici prostřednictvím předplatných Office 365 i jako bezplatná služba a využívá jej 329 tisíc společností.  Celkově existuje 54 spolčností s více než 10 tisíci měsíčními aktivními uživateli Teams, uvádí společnost, ačkoliv celkové počty denních či měsíčních aktivních uživatelů nezveřejňuje.

top100

Je však samozřejmě třeba zmínit, že Workplace se od obou aplikací v různých ohledech liší, a to včetně funkcí a ceny.

Pokračování