Hlavní navigace

Windows Store pro podniky se otevírá placeným aplikacím

11. 5. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Windows Store
Vývojáři aplikací mohou snadněji prodávat své produkty podnikům, které provozují Windows 10, a nabízet software s množstevními slevami.
Blair HanleyFrank 11. 5. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Microsoft umožnil vývojářům dodávat do obchodu Windows Store for Business placené aplikace. Tato verze obchodu s aplikacemi pro Windows 10 slouží podnikům k distribuci softwaru svým zaměstnancům přes internet. Dosud zde byly k dispozici pouze bezplatné aplikace.

Změna znamená, že nezávislí vývojáři softwaru budou moci snadněji oslovovat velké firemní zákazníky a podniky budou naopak moci snadněji nakupovat aplikace pro své zaměstnance a distribuovat je velkému počtu počítačů a tabletů s Windows 10.

Windows Store for Business mohou využívat podniky, které provozují operační systém Windows 10 Enterprise, v němž jsou na rozdíl od spotřebitelských verzí k dispozici funkce orientované na firemní uživatele.

Možnost nákupu aplikací z Windows Store for Business je zatím omezena na 35 zemí a není zřejmé, zda se bude jejich počet zvyšovat. Microsoft pouze oznámil, že plánuje podporovat i další možnosti nákupu, např. množstevní slevy.

Úspěch Windows Store je klíčový pro rozšíření nového vývojového modelu Universal Windows Platform (UWP), který se Microsoft snaží prosadit. Jeho cílem je usnadnit vývojářům psát aplikace, které budou fungovat na různých typech zařízení.

Pokud vývojáři nemohou v obchodu nabízet placené aplikace, je méně pravděpodobné, že se budou věnovat platformě UWP, která zahrnuje nejen počítače s Windows 10, ale také tablety, telefony, herní konzoli Xbox One a brýle pro virtuální realitu Microsoft HoloLens.

Usnadnění interakce mezi vývojáři a podniky a možnost množstevních slev může být vítězstvím pro všechny zúčastněné. Podniky získají rychlý přístup k modernímu softwaru, vývojáři přístup k potenciálním velkým zakázkám a Microsoft se může dočkat většího rozšíření svých technologií. Jeho Windows Store se totiž stále nemůže zdaleka rovnat obchodům s aplikacemi pro konkurenční platformy iOS App Store a Google Play Store.

Zdroj: IDG News Service