Hlavní navigace

Windows 10 S vás nenechá přejít z Edge nebo Bingu

5. 5. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Microsoft.com
Když Microsoft v úterý odhalil detaily systému Windows 10 S, znělo to jako vzkříšení Windows RT. Ale najdete zde i něco málo z Windows 10 RT – systém totiž neumožní uživatelům změnit svůj výchozí prohlížeč nebo vyhledávač za jiný.

To znamená, že Microsoft Edge a Bing jsou u Windows 10 S, osekané verze Windows 10, která umožňuje stahování aplikací pouze z Windows Store, nevyhnutelnými výchozími produkty.

Rozhodně není překvapivé, že Microsoft při oficiálním uvedení systému přešel tuto jeho významnou nevýhodu mlčením a zmínil ji pouze v dokumentu s otázkami a odpověďmi, který je dostupný on-line.

Pravdu již nicméně známe a asi naštve každého, kdo by si za svůj výchozí vyhledávač vybral raději Google nebo DuckDuckGo. Ale ne že by neexistovaly způsoby, jak to obejít. Lze předpokládat, že Microsoft Edge nebude ve Windows 10 S odlišný od toho, jak vypadá a funguje v aktuální verzi systému Windows 10.

Pokud tomu tak je, stačí otevřít menu Edge (tři vertikálně umístěné tečky v pravém horním rohu) a přejít do nabídky Nastavení > Otevřít Microsoft Edge pomocí > Konkrétní stránky nebo stránek. Nyní jako požadovanou webovou stránku zadejte stránku Google.com a můžete tak používat Google pokaždé, když otevřete Edge.

Bohužel nemůžete Googlem (nebo jiným webem) započít každou novou kartu, a kdykoliv vás do vyhledávače odešle Cortana, půjde o Bing. Svazek Cortany a Bingu je pevný i v běžných Windows 10, pokud tedy nejste ochotni využít pár nástrojů, které by Cortaně pomohly Bing podvést.

Pokud jde o Edge jako jediný výchozí prohlížeč, zatím o nic nejde, protože ve Windows Store jiný prohlížeč stejně nenajdete. Pokud počet uživatelů Windows 10 S v následujících letech výrazně nenaroste, Firefoxu nebo Chromu ve Windows Store se pravděpodobně nedočkáme. I když Chromu se svého času podařilo propašovat do rozhraní Metro ve Windows 8, takže možné je všechno.

Zdroj: CIO.com