Hlavní navigace

WD je připraven na převzetí čipové divize Toshiby

14. 9. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: CIO.com
V rámci akvizice SanDisku za 19 miliard dolarů zdědila společnost Western Digital partnerství s Toshibou v oblasti výroby NAND pamětí.

Toshiba je v současné době druhým největším producentem NAND čipů a Western Digital tak teď má zájem o koupi velkého podílu – možná i stoprocentního – v polovodičové divizi japonské společnosti.

Agentura Reuters uvádí, že by Western Digital a Innovation Network of Japan mohly za celý čipový byznys Toshiby nabídnout 17,4 miliardy dolarů. Po sérii ztrát, způsobené bankrotem Westinghouse (jadernou divizí ve Spojených státech) by byl pro Toshibu prodej polovodičové divize asi jediným schůdným řešením, jak snížit nejistotu a z ní plynoucí nervozitu akcionářů.

Toshiba původně preferovala jiné zájemce. Samozřejmě by ráda zachovala vlastnictví svojí významné části v domovské zemi, a tak ji měla zájem prodat fondům, za nimiž stojí japonská vláda – SK Hynix – ale kromě toho také třeba americké private equity firmě Bain Capital LP.

Společnost Western Digital ale tvrdila, že před realizací prodeje musí transakci schválit ona, což byl, jak se zdá, důvod, proč měla v jednáních o potenciální akvizici v uplynulých týdnech konkurenční výhodu.

Oficiální obchod by mohl být uzavřen už za několik měsíců. Fiskální rok Toshiby končí v březnu a je vnímán jako nejzazší termín. Pokud by obchod nebyl uzavřen tak, aby do té doby pokryl náklady, hrozilo by Toshibě, že by byla vyškrtnuta z tokijské burzy.

Zdroj: Techspot.com