Hlavní navigace

Vzpomínky na IT Regattu 2011

9. 3. 2012
Doba čtení: 13 minut

Sdílet

 Autor:
IT & Business Regatta 2011 – CIO Business World Cup. Již posedmé se letos v září sešly ICT firmy v chorvatském Biogradu na Moru, aby na lodích Bavaria 42 Match změřily pod vedením nejlepších českých jachtařů své námořní dovednosti. Mezi 9.–12. zářím se zde sjelo 11 týmů, z toho pět zcela nových posádek

Regatta zažila výjimečnou invazi pěti týmů s jedním logem, o což se postarala společnost Hewlett-Packard. Skvělé meteorologické podmínky umožnily ve všech rozjížďkách jízdu pod plnými plachtami včetně spinakru. Výjimkou se stal pouze poslední den, kdy vítr zcela zeslábl. Ve vyrovnaném boji v krásném slunečném počasí a síle větru 6–12 uzlů si prvenství a s ním i prestižní putovní pohár pro celkového vítěze vybojoval jeden z pěti týmů HP – CloudSystem Matrix. 2. místo obsadil loňský vítěz, tým Physter, a konečně 3. místo vybojovala historicky nejúspěšnější posádka IT Regatty – tým společnosti ICZ.

Opět se potvrdilo, že pro účely firemních regat není nutné, aby měli účastníci jakékoliv zkušenosti s jachtingem. Vítězný tým byl na akci poprvé a vyhrál s přiděleným losovaným kapitánem. Jednotlivé týmy využily IT Regattu jak pro klidné setkání se svými klienty či obchodními partnery, tak pro účely interního teambuildingu.

Pro příští rok je opět přichystána řada novinek. Nejvýraznější změnou bude skutečnost, že se bude závodit ve dvou kategoriích lodí – Benetau First 45 a Benetau First 35 a závod se přesune do městečka Kaštela nedaleko Splitu.
výsledky IT and Business Regatta

Hewllett-Packard

HP je největším dodavatelem produktů a služeb z oblasti informačních technologií na českém trhu. Portfolio této technologické firmy zahrnuje tisková řešení, osobní výpočetní techniku, software, služby a IT infrastrukturu. Společnost HP vstoupila na český, resp. československý trh již v roce 1967 a od té doby je na něm přítomna nepřetržitě. Tým HP získal bronzovou medaili již na prvním ročníku IT Regatty v roce 2005.

Tým HP CloudSystem Matrix

IT Regatta 2011: 1. místo HP CloudSystem Matrix představuje základní řešení pro privátní cloud. Umožňuje začít ve velmi malém řešení s několika servery a v budoucnu jej lze škálovat podle toho, jak roste poptávka po výpočetní kapacitě. Dynamika výpočetního mraku nakonec posádku katapultovala na pozici vítězů celého závodu.

Tým HP FlexNetwork

IT Regatta 2011: 6. místo Architektura HP FlexNetwork nabízí zvýšenou flexibilitu zejména uživatelům, kteří potřebují držet krok s proměnlivými požadavky zákazníků na IT infrastrukturu. Výrazně proměnlivé výkony v jednotlivých rozjížďkách tomuto týmu stačily na šesté místo.

Tým HP EliteBook

IT Regatta 2011: 7. místo Notebook HP EliteBook je určen pro náročné uživatele, firemní IT prostředí i podnikání. Po sérii velmi vyrovnaných rozjížděk to stačilo celkově na sedmou pozici.

Tým HP ProBook

IT Regatta 2011: 8. místo Stylový notebook HP ProBook je vybaven funkcemi pro podnikání. Orientace na byznys spíše než na sport se u této lodi projevila výkonem, který ve finálním součtu dostačoval jen na osmé místo.

Tým HP ePrint

IT Regatta 2011: 10. místo Technologie HP ePrint umožňuje přímo odesílat dokumenty k tisku z jakéhokoli mobilního zařízení s přístupem na internet. Na palubě s česko-slovenskou posádkou vládla po celou Regattu výborná nálada, kterou nijak nezkazilo ani výsledné umístění na na desátém místě.

Odpovídá: Oldřich Ryger, account manager HP Networking

Co během Regatty nejvíce stmelilo či otestovalo váš tým?

Námořní jachting na dvanáctimetrových lodích je už ze své podstaty týmový sport, kde má každý člen posádky své místo. Čím rychleji se dokážou sehrát, tím lepších výsledků mohou dosáhnout. Posádky jednotlivých HP týmů prokázaly, že lze skloubit sport i zábavu a že tato kombinace může vést k velmi dobrému umístění.

Kdyby se jezdily závody dvojic nebo byste museli přejít k jinému z týmů, který byste zvolili a proč?

Každý z HP týmů zvolil jinou strategii a na rozdíl od sehraných posádek týmů, které se IT Regatty účastní již řadu let, byly posádky HP genderově vyrovnané a závodního jachtingu se účastnily poprvé. Snažili jsme se do posádek dostat i co nejvíce žen, které jsou ve světě jachtingu mužům rovnocenné.

Účast pěti lodí je na IT Regattě nevídaná. Je v HP opravdu tolik jachtařů, nebo jste si vynahradili absenci v předchozích ročnících?

Při rozhodování o účasti na IT Regattě sehrálo svou roli více faktorů, mezi které patřilo i mediální partnerství s magazínem CIO Business World. Zařazením jachtingu do marketingového mixu v rámci propagace nových produktů HP se podařilo dostat do širšího povědomí celou řadu novinek, které nyní zákazníci najdou v aktuální nabídce. Bylo však velmi těžké ze širokého portfolia vybrat pouze pět technologií.

Jakou strategii jste zvolili? Podporovaly se vaše týmy navzájem, nebo jste bojovali doslova všichni proti všem?

V HP jsme všichni velmi soutěživí, takže se všechny týmy snažily o co nejlepší umístění v rámci firemní flotily i celkově. Rivalita jednotlivých týmů HP byla navíc posílena faktem, že šlo o týmy z různých divizí firmy.

PHYSTER

IT Regatta 2011: 2. místo
Předchozí ročníky: 2005 (6.), 2006 (8.), 2007 (4.), 2008 (7., 9.), 2009 (6., 7.), 2010 (1.)

Physter Technology je předním dodavatelem a integrátorem profesionálních softwarových systémů a informačních a komunikačních technologií. Společnost vznikla v roce 2003 a na trhu se etablovala jako středně velká firma disponující týmem extrémně kompetentních a zkušených odborníků, nabízející pružné a precizní služby se zaměřením na rychlé řešení problémů na straně zákazníka. Pohybuje se v různých obchodních segmentech s nejsilnějšími referencemi v oblasti telekomunikací, ale zároveň spolupracuje se zákazníky z oblasti finančního sektoru nebo internetové a mobilní zábavy.    Softwarová analýza, architektura a vývoj jsou klíčovými kompetencemi společnosti. Detailní znalost IT prostředí zákazníků doplněná o zkušenosti s obchodními a marketingovými procesy vedla k vytvoření vlastních licencovaných softwarových řešení, která jsou společností implementována, provozována a podporována v prostředí renomovaných firem. Služby dodává formou body-shoppingu nebo jako kompletní outsourcing zahrnující vývoj, administraci a podporu jednotlivých aplikací nebo celých technologických celků.

Odpovídá Martin Mikuláš, obchodní ředitel

Co během Regatty nejvíce stmelilo či otestovalo váš tým?

Pravděpodobně zjištění, že náš nový skipper Ivan Šenkýř měl chuť se porvat o obhajobu našeho titulu z loňska. A to i s posádkou, která byla permanentně pod vlivem alkoholu.

Kdyby se jezdily závody dvojic nebo byste museli přejít k jinému z týmů, který byste zvolili a proč?

Asi ICZ, to je soupeř, kterého je lépe mít na své straně. Nebo třeba nějaká ryze dámská posádka.Zdá se, že vás o šanci na obhajobu prvního místa připravila nepovedená třetí rozjížďka. Co se stalo, byl to jen špatně načasovaný start?    Jestli se nepletu, tak to byla rozjížďka s opakovaným startem. Ten první se nám povedl, ten druhý byl již horší. Každopádně jsme pak ve druhém okruhu vyrobili kiks při halze, ten nás stál určitě jedno místo.

IT and business regatta 2011ICZ

IT Regatta 2011: 3. místo
Předchozí ročníky: 2005 (2.), 2006 (1.), 2007 (1.), 2008 (1.), 2009 (1.), 2010 (3.)

ICZ disponuje širokým portfoliem služeb od konzultací přes klasické dodávky IS až po kompletní převzetí sítě a vnitropodnikového systému na bázi outsourcingu a svěřené správy. Dodávkově pokrývá oblasti aplikačního softwaru, systémové integrace, bezpečnosti, komunikace, infrastruktury, a to zejména pro odvětví veřejné správy, zdravotnictví, telekomunikací, energetiky, dopravy, obrany, financí, výroby a logistiky.

Vedle České republiky posiluje ICZ svou pozici významně také na Slovensku; snahou je etablovat se i na trzích za hranicemi střední Evropy, zejména pak v Rusku a na Středním východě.

Odpovídá: Zdeněk Jirkovec, člen představenstva

Co během Regatty nejvíce stmelilo či otestovalo váš tým?

Vzhledem k naší trvalé účasti na IT Regattě od samého počátku je náš tým stmelený a otestovaný již řadu let. Také lodě jsou za ta léta hodně otestované a vytmelené a bylo by možná dobré přejít na nějaký mladší ročník.

Kdyby se jezdily závody dvojic nebo byste museli přejít k jinému z týmů, který byste zvolili a proč?

Já bych zvolil zcela jednoznačně tým Physter. S touto posádkou by závodění bylo jistě zábavné a také nás dvakrát po sobě porazili.

V minulých ročnících jste bývali králi IT Regatty, třetí místo je ale stále výtečné. Jaké to vlastně je, závodit proti pěti týmům jedné stáje?

Pět lodí od jedné firmy bylo pro nás z počátku trochu nepřehledné, protože jsme neuměli rozlišovat jednotlivé týmy. To jsme se však postupně naučili a žádné problémy to tedy nedělalo.

ACTINET

IT Regatta 2011: 4. místo
Předchozí ročníky: 2010 (4.)

Společnost Actinet Informační systémy je dodavatelem komplexních řešení v oblasti bezpečnosti informačních technologií na území ČR a SR. Služby společnosti pokrývají všechny fáze nasazení těchto řešení, tj. vyhodnocení bezpečnostní situace klienta, návrh řešení, jeho realizaci, správu a monitoring.

Odpovídá: Miloslav Lujka, channel manager Czech Republic

Co během Regatty nejvíce stmelilo váš tým?

Rozhodně vypjaté situace, kterých bylo letos méně vzhledem k povětrnostním podmínkám, nicméně o to silnější byly některé okamžiky. Soutěžili jsme o místo na bedně a jakákoli chyba či zaváhání byly vzápětí potrestány.

Kdyby se jezdily závody dvojic nebo byste museli přejít k jinému z týmů, který byste zvolili, a proč?

ICZ, protože nám o vlásek unikli, jsou to vyhrávající stálice a nám se zdá, že nastal čas posunout se na jejich místo.   

ARROW ECS

IT Regatta 2011: 5. místo
Předchozí ročníky: 2007 (11.), 2008 (5.), 2009 (2.), 2010 (2.)

Arrow ECS působí na trhu IT jako channel development provider (CDP). Jeho hlavním cílem je zajistit kvalitní distribuční kanál pro dodávky informačních systémů podniků a organizací.

Odpovídá: František Zitta, account sales manager

Co během Regatty nejvíce stmelilo váš tým?

V letošním roce jsme bez ohledu na konečné výsledky zažili naprosto pohodovou regatu bez extrémních situací. Vše fungovalo bez problémů a možná právě tento bezchybný výkon naši posádku stmelil mnohem více než všechny předchozí ročníky.

Kdyby se jezdily závody dvojic nebo byste museli přejít k jinému týmu, který byste zvolili a proč?

V letošním roce se mi velmi líbil výkon lodi Actinet, vedené kapitánem Petrem Šperkou. Způsob své jízdy jak v okruhových, tak i navigačních rozjížďkách přizpůsobili menšímu počtu lidí v posádce a i s tímto hendikepem zajeli velmi dobrý výkon.

F5

IT Regatta 2011: 9. místo
Předchozí ročníky: 2010 (7.)

F5 Networks je celosvětovým lídrem v řešeních pro Application Delivery. F5 dodává ucelená Application Delivery řešení „all-in-one-box“. F5 BIG IP společnosti F5 nabízí flexibilní a přizpůsobitelné řešení, které je dostupné v široké modelové řadě – od modelů vhodných pro menší organizace až po modulární řešení určené zákazníkům ze segmentu telekomunikací, financí a e-commerce.

Odpovídá: Jakub Šumpich, sales manager CZ&SK

Co během Regatty nejvíce stmelilo váš tým?

Kromě alkoholu to byl určitě opět spinakr. Letos to bylo tisíckrát lepší než vloni, kdy jsme se zúčastnili poprvé, ale přesto existuje ještě prostor pro další zlepšení.

Kdyby se jezdily závody dvojic nebo byste museli přejít k jinému z týmů, který byste zvolili a proč?

Určitě Arrow ECS nebo Actinet, jelikož na obou lodích je spousta dlouholetých známých tváří.

CHECK POINT
IT Regatta 2011: 11. místo
Předchozí ročníky: 2007 (11.), 2008 (5.), 2009 (2.), 2010 (2.)

Check Point Software Technologies je lídrem v oblasti zabezpečení internetu a uznávaným hráčem na trhu VPN a korporátních i personálních firewallů. Dodává širokou škálu bezpečnostních řešení pro ochranu perimetru, vnitřní sítě a webu.

Odpovídá: Jan Jánský, major account manager CZ

Co během Regatty nejvíce stmelilo váš tým?

Letos jsme vlastní loď měli poprvé a většina zákazníků zažívala rovněž svou premiéru. Hodně nás stmelily rozjížďky, kde se množství adrenalinu zvedlo natolik, že místy docházelo i k lehce vypjatým situacím, které ale k závodům rozhodně patří.

Kdyby se jezdily závody dvojic nebo byste museli přejít k jinému z týmů, který byste zvolili a proč?

Závod bychom si rozdali s Actinetem. Štve nás, že jsme skončili na posledním místě a naši kolegové byli málem na bedně. To chápeme jako výzvu, protože vzhledem k povětrnostním podmínkám se stíraly rozdíly ve schopnostech.


YFA


YFA pořádá firemní a zábavné akce využívající prostředí a potenciál jachtingu. Jsou to zejména různá zákaznická a partnerská setkání, firemní regaty a teambuildingy. Za osm let působení na trhu se YFA stala důvěryhodnou a silnou společností, která prostřednictvím jachtingu pomohla svým klientům k dosažení mnoha firemních i osobních cílů. V současné době se orientuje zejména na řízení a rozvoj byznys regat na moři a individuálním firemním akcím na klíč v ČR. Building business – under the sail. www.yfa.cz

Více informací naleznete na www.itregatta.cz.