Hlavní navigace

Vzkaz Microsoftu: Vyřešte nefunkční aktualizační proces (5)

26. 10. 2018
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: © olly - Fotolia.com
Rozhodnutí Microsoftu pozastavit šíření podzimního feature upgradu Windows 10 je pouze zatím nejnovějším signálem nefunkčního aktualizačního procesu. Znepokojení uživatelé požadují nápravu.

Předchozí díl

Může to Microsoft vyřešit?

Je nejasné, zda stížnosti týkající se strategie aktualizací Windows 10 dosáhly bodu zvratu – to se zdá být nepravděpodobné z praktických důvodů, protože podniky k Windows vlastně nemají alternativu. Ale hlasitost těch, kteří volají po změně, se jistě zvýšila.

„Po debaklu Windows 10 October Update/1809 je vnímání toho, že Microsoft ztratil kontrolu nad svou aktualizační strategií Windows 10, ještě zjevnější,“ napsala Mary Jo Foleyová, která je stejně jako Bott dlouhodobou pozorovatelkou Microsoftu, píšící pro ZDNet.

Rada Foleyové pro Microsoft: dejte si pauzu od ládování Windows 10 novými funkcemi. „Je čas na to, aby společnost vydala minimálně jeden – a možná i více – feature update pro Windows 10, který se bude zaměřovat výhradně na spolehlivost/základy a ne na funkce,“ žádá Foleyová.

Další si myslí něco jiného. „Něco jako [1809] se stane znovu,“ říká Goettl. „Microsoft potřebuje lepší scénář pro nouzové situace.“ Myslel tím, že společnost by měla mít implementovaný plán rychlé reakce, „aby tyhle systémy znovu zprovoznila,“ a to co možná nejrychleji.

Pokud jde o Bradleyovou, ta navrhuje, aby Microsoft vrátil čas. „[Microsoft potřebuje] externí testovací program SUVP, který do sebe vtáhne více podniků,“ řekla, a odkazovala tím na dřívější Software Update Validation Program (program ověřování softwarových aktualizací), který pouštěl bezpečnostní aktualizace pouze malé skupině pozvaných organizací, včetně podniků, aby záplaty otestovaly předtím, než byly vydány veřejně. „Insider je skvělý na otázky typu ‚tak co si myslíte o tomhle?‘, ale ne na hledání těchto chyb ve vydáních.“

ICTZ24

Goettl ví jen to, že to nemůže pokračovat jako doposud. „Jestliže zůstaneme na cestě, na které jsme nyní, bude to v budoucnu ještě bolestivější,“ řekl a předpověděl tak vznik dalších problémů typu 1809.

Zdroj: Computerworld.com

Byl pro vás článek přínosný?