Hlavní navigace

Vzkaz Microsoftu: Vyřešte nefunkční aktualizační proces (3)

24. 10. 2018
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: © Lieschen - Fotolia.com
Rozhodnutí Microsoftu pozastavit šíření podzimního feature upgradu Windows 10 je pouze zatím nejnovějším signálem nefunkčního aktualizačního procesu. Znepokojení uživatelé požadují nápravu.

Předchozí díl

S tím souhlasí i Goettl, který opakuje řadu chybných aktualizací, zabírajících poslední více než rok: konkrétně uvádí Windows 10 Creators Update )1703), Windows 10 a Windows 10 1803 (April 2018 Update) jakožto příklady nedávných edicí obsahujících chyby. „Ale přijít o data zákazníků, to je dost vážné,“ řekl ke smazaným souborům u verze 1809.

Obavy týkající se kvality – respektive její absence – aktualizací Windows způsobují nejen okamžitý dopad v podobě poškozených PC či času ztraceného implementací opětovných vydání. Updaty nevalné kvality děsí zákazníky, zejména ty podnikové, kteří jsou pak opatrní ohledně okamžité instalace bezpečnostních patchů či hledají cesty, jak se vyhnout co možná nejvíce feature upgradům.

„Mnoho uživatelů a podniků ztratilo důvěru v celý proces aktualizace,“ tvrdí Bradleyová, která píše také pro Askwoody.com, web točící se okolo Windows, který založil Woody Leonard, sloupkař amerického Computerworldu. „Žádný podnik, který znám osobně, neinstaluje aktualizace okamžitě.“

Co se to stalo s testováním?

Zatímco se diskuse obracejí k Windows a kvalitě jeho aktualizací, uživatelé se nevyhnutelně ptají na testování. Proč testování neodhalilo tuhle chybu či tuhle mezeru? Co se to s testováním stalo? Testuje Microsoft vůbec svoje aktualizace?

Pro mnoho z nich existuje přímá spojitost mezi propuštěním velkého počtu interních testerů Microsoftu v roce 2014 a úpadkem kvality. Zde Microsoft odkazuje na Windows Insider, program, v jehož rámci se preview verze feature upgradů – ale nikoliv pravidelných měsíčních bezpečnostních a ne-bezpečnostních aktualizací – šíří nejdříve velkému počtu dobrovolníků s operačním systémem Windows 10. Těchto 15 milionů Insiderů nahlašuje problémy, které pak inženýři Microsoftu opravují předtím, než se kód dostane na všechna ostatní PC.

Pokračování