Hlavní navigace

Vylepšete s Cashbotem finanční situaci své firmy

3. 6. 2020
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: Adobe Stock
Abyste nemuseli čekat na peníze, je tu Cashbot.
PR článek 3. 6. 2020
Doba čtení: 3 minuty

Zná to asi každý podnikatel, vystaví faktury a čeká. Někdy je čekání na peníze poměrně krátké, jindy delší. Závisí to na splatnosti faktur. Jenomže platit účty, pronájmy a výplaty se musí bez ohledu na to, kolik peněz máte ve vystavených fakturách. Abyste nemuseli na nic čekat, je tu Cashbot.

Cashbot pomůže každé firmě nebo živnostníkovi, který vystavuje faktury s delšími splatnostmi a nechce nebo nemůže čekat, až mu je klienti proplatí. Do druhého dne můžete mít až 80 % z hodnoty faktury na účtu. Peníze z faktur tak můžete využít prakticky hned, například na nákup materiálu, další zakázku nebo rozvoj firmy.

Pro koho je služba vhodná?

Typicky těchto služeb využívají podnikatelé, malé a střední firmy z odvětví, kde jsou dlouhé splatnosti faktur běžné. Většinou se jedná o stavebnictví, zdravotnictví, autodopravu, veřejný sektor, nebo odvětví s velkým vlivem sezónnosti jako jsou velkoobchody, e-shopy, zemědělství nebo také rostoucí společnosti, které potřebují financovat svůj další růst a banky už jim nestačí. Cashbot své služby nabízí všem menším firmám a podnikatelům, ale je potřeba, abyste na trhu fungovali na trhu alespoň 1 rok a měli českého jednatele.

S financováním faktur od Cashbotu také můžete výrazně vylepšit svoji cash flow, a tím vylepšit své postavení na trhu. Nicméně ani tato služba se nehodí pro každého. Nelze ji využít, pokud jste v insolvenci, exekuci, likvidaci nebo máte další závazky po splatnosti.

Jak to funguje?

Po úspěšné registraci nahrajete vystavenou fakturu do systému, pokud je vše v pořádku, dostanete do 24 hodin peníze na účet. Řekněme, že vystavíte fakturu na 50 000 Kč se splatností 30 dní. Rozhodnete se pro financování 80 % z částky, do druhého dne tedy obdržíte na účet 40 000 Kč. Vráti tedy musíte 40 000 Kč + poplatek, který v tomto případě dělá 800 až 1 600 Kč. Na vrácení máte dobu splatnosti faktury + 30 dní.

cashbot

Cashbot není faktoring

Možná vám je princip služby povědomý. Pokud se nějakou dobu pohybujete v podnikání, pravděpodobně jste už slyšeli o faktoringu. Cashbot ale není faktoring. Proti klasickému faktoringu má Cashbot řadu výhod. Tou hlavní je fakt, že na něj dosáhnete i v případě, že jste menší firma a máte nižší obraty. K registraci vám stačí výpisy z účtů a dva doklady totožnosti.

Vaši odběratelé dále posílají platby na váš bankovní účet, není potřeba cokoliv měnit nebo vaše odběratele kontaktovat. Poté, co obdržíte peníze za fakturu od svého odběratele, vrátíte peníze Cashbotu. Abyste nemuseli spěchat, máte na to celou splatnost faktury a ještě 30 dní navíc.

Kromě toho také nemusíte přes Cashbot financovat všechny faktury, což je častou podmínkou faktoringových společností. Službu využíváte pouze v případě, že ji opravdu potřebujete. Neplatíte za ní žádné skryté ani paušální poplatky. Poplatek za financování je závislý na hodnotě, výši financování a také na délce splatnosti faktury.

Nenechávejte budoucnost své firmy na pospas svým odběratelům. S Cashbotem můžete růst a fungovat bez sebemenších zádrhelů nebo čekání na peníze od svých odběratelů.